«Ми й раніше робили точкові аналізи ґрунту, але масово, по всіх полях господарства, аналіз зробив AgriLab: спершу всі наші площі на Бориспільщині, а наступного року – і на Чернігівщині, – згадує Олег Бикін. – Результати дали розуміння ситуацій, що ми маємо на наших полях. І, крім того, ми змогли чітко спланувати внесення добрив під кожну культуру в сівозміні. Розуміємо: яке добриво нам потрібно дати, куди саме, та в якій кількості. Загалом інформація про можливості кожного поля та рекомендації щодо удобрення – це, в першу чергу, оптимізація внесення добрив».
За результатами аналізу ґрунту, проведеного компанією «Агрілаб», ми відмітили, що потреба у вапнуванні є не на всій площі поля. Крім того, норма на тих ділянках полів, які потребували внесення вапна, коливалась від 150 кг/га до 4 т/га. Тобто ми отримали змогу зекономити на вапнуванні, де це можливо.
“Чотири роки тому ми почали шукати лабораторію, партнерів, які б змогли якісно зробити всі необхідні дослідження ґрунтів, надавши після всього ще й рекомендації щодо внесення добрив. Спробували працювати з різними виконавцями, щоб вибрати, з ким працювати далі. Щодо характеристик ґрунтів, усі вони давали схожі дані, а от рекомендації щодо внесення добрив часто відрізнялися.Ми вирішили випробувати ці рекомендації, для чого вибрали у двох господарствах два строкатих масиви 2 тис. гектарів, які за своїми якостями вважаються не дуже врожайними. Бо на хорошій землі все зрозуміло — родючість ґрунту буде нівелювати негаразди в можливих проблемних місцях. А от бідніший ґрунт, де ще й опадів не так багато, покаже все, як на долоні.
Виявилося, що найдосвідченішими й точними у цьому були представники з AgriLab. Їхні лабораторні аналізи показали, що поля дуже нерівномірні як за вмістом калію чи фосфору, так і за кислотністю. Лабораторія розробила цілу систему, як і що вносити на дослідне поле. До того ж ця система підживлення докорінно відрізнялася від того, що зазвичай застосовували в господарстві… Зокрема, нам запропонували знизити норму внесення добрив. Натомість вони порадили зважити на вапнування, а також внести цинк — елемент, яким багато хто просто нехтує і не згадує”.
Працювати без агродіагностики – як їхати на крутій машині, але без фар уночі. Цей “ліхтарик” потрібен, щоб уся ця потужність, швидкість мала зміст, бо інакше ти не бачиш, куди ти їдеш. Ціна на послугу нормальна. До того ж є супровід. Наприклад, ми вирішили вносити сульфат цинку, бо побачили, що хелатом не досягаємо того, що треба. Як розчинити цинк? Цього фактично ніхто не пробував робити і проконсультувати ніхто не міг. Та приїхав фахівець з Агрілаб, розповів при яких температурах, як ми можемо це зробити, коли ми можемо вносити і все інше.
«Переломний момент співпраці настав, як ми зібрали соняшник, – зазначає Микола Олександрович. – Під планові 35 ц/га частину поля ми удобрили за нашою технологією: внесли 40 кг азоту, а на решті, згідно з рекомендацією Agrilab, не вносили нічого. В результаті отримали: 35 ц/га що на одній, що на іншій ділянці. Тож уже тоді, після того, як їхні рекомендації спрацьовували не один раз, Agrilab отримав беззаперечну довіру».
“Раніше ми працювали з іншою агроконсалтинговою компанією, порівняли їхні рекомендації з AgriLab, подивились на результати збору врожаю і зробили певні глобальні висновки. Тож співпраця продовжилась”.
«Про компанію Agrilab почув на одному з семінарів, – пригадує Григорій Плічко. Мене зацікавив факт, що аналіз ґрунту проводиться не в Україні, бо траплялись випадки в різних господарствах, коли вітчизняні лабораторії, надавали результати проведених аналізів, які зовсім не відповідали дійсності. Коли я почув про можливість проведення якісного аналізу в лабораторії США, то відразу вирішив розпочати співпрацю. На той момент для мене було актуальне питання диференційованого внесення добрив. Бо я розумів, що цей крок приведе мене до економії ресурсів, та дасть можливість отримувати стабільно високий врожай. Раніше ми орієнтувались на розрахунок потреби добрива рослиною виходячи з запланованої врожайності, замість того, щоб вносити добрива, розуміючи точну їх потребу грунтом».
“Последние 3 года имеем дифференцированное внесение удобрений и посев согласно карт, которые мы формируем благодаря постоянному мониторингу анализов почвы от компании Агрилаб, с которой мы продуктивно работаем…. Системная работа с лучшими лабораториями анализов почв, как я упоминал, внесенные питания, которое мы ввели за последние годы, с помощью поливной системы (инжекторной системы), мы вносим удобрения на поля уже через поливные машины — такой способ лучше способствует питанию культуры»
“Добрива дорогі, а кидають їх, не знаючи, потрібні вони там чи ні. Треба ж іти до кращого! От після агродіагностики я вже знаю, що калію на моїх полях достатньо, і на цьому можна заощадити, а фосфору, азоту — вносити більше… Якщо маєш дані аналізу ґрунту, знаєш, що сіяв і скільки поживних речовин культура виносить, то можеш розрахувати, скільки добрив потрібно внести. AgriLab провела агродіагностику, і я вже точно знаю ситуацію по всіх елементах живлення на своєму полі, знаю, чого і скільки вносити…Треба контролювати показники родючості землі. От зараз я зробив агродіагностику, потім ще через декілька років повторю. І буде зрозуміло, покращили ми показники чи погіршили. Звісно, хочеться покращувати!”
«Насправді, це дуже цікава та складна справа, але і дуже вигідна на сьогодні. У будь-якому випадку, якщо робити все якісно, вчасно та правильно, ви отримаєте значний плюс. Потрібно дивитись завжди вперед і завжди працювати на результат, а результат можна отримати тільки тоді, коли найбільш ефективно використовуються ресурси, які ми маємо».
“Одна з причин чому ми звернулися до AgriLab – не тільки через те, що це компанія яка має значно більший практичний досвід в агрохімічних аналізах та дослідженнях, а й тому що компанія самостійно відбирає зразки за правильною схемою. AgriLab вперше провів комплексну агродіагностику земельного масиву в 2014 році. 4 роки ми користувалися наданими рекомендаціями. Досвід свідчить: якщо складаються нормальні погодні умови і, в першу чергу, достатньо зволоження, то за рекомендаціями AgriLab ми отримували запланований врожай. Це свідчить про якісний сервіс з боку цієї компанії»
«Грунтовідбірна установка використовується в нашій компанії уже 3 роки. Показала себе на відмінно, працює безвідмовно протягом сезону (незважаючи на пил і високі температури під час відбору зразків). Практичний у використанні, легко налаштовується – готовий до роботи за декілька хвилин. За 3 роки експлуатації були лише незначні ремонти (заміна декількох болтів і пружин)»
«Мы ездили в США. Я был в Агротуре по Канаде, общался с местными фермерами. Посмотрели как работают люди, приехав домой приняли решение обновить автопарк и сразу перейти на технологию точного земледелия … Валовой доход с гектара при традиционной технологии это 30-32 тыс. грн / га. Сегодня мы можем получить 45 тыс. грн / га, при условии использования технологий точного земледелия ».
(Українська) “Автоматизовані пробовідбірики з GPS прив’язкою точок відбору проб необхідні для агрохімічного обстеження ґрунтів за сучасними критеріями і, зокрема, для впровадження технологій точного землеробства. Пробовідбірники від AgriLab вже використовує ряд агрохолдингів, а також компанії, що надають послуги з обстеження ґрунтів. На сьогоднішній день тільки компанія AgriLab автоматизованими пробовідбірниками власного виробництва відібрала понад 100 тис. зразків за різними технологіями, що дозволило відцифрувати розподіл різних властивостей ґрунтів на площі близько 1 млн га”.
(Українська) “Ми дали для дослідження AgriLab найпроблемніші поля, такі, де найбільше стикаємося зі стрибками урожайності. В AgriLab провели агродіагностику грунту та надали рекомендації по внесенню добрив та, зокрема, вапнуванню. Після отримання рекомендацій, у нас був день дебатів: ми зібралися зі своїми агрономами, обговорили всі моменти, адже фахівці AgriLab рекомендували змінити норми добрив: чогось більше давати, чогось – менше. Тому у нас були дискусії. Зрештою ми прийняли рішення зробити так, як рекомендували в AgriLab – у них є виробничий досвід і на ті питання, які ми їм задавали, ми отримували не шаблонні, почуті або вичитані в книжках відповіді. Відчувається, що фахівці AgriLab знають виробничі процеси, розуміють ситуацію і враховують економічну складову”.
“So, we conducted an analysis of the soil in AgriLab. The results were quite expected: the soil is in good condition. And in relation to pH – the average level, not sour, and humus are provided at a good level … Of course, spend money to find out that you have more or less and so is all good – a little pity. But we got recommendations for a fertilizer system for our crops. They used them. And about 12% of the resources – saved! “.
“Soil – this is not a human body, where we treated something and have a result. The field is huge and it’s technically difficult to correct something. But the correct choice of averaging is based on these data. AgriLab, when it makes an averaging counts on a point – at one pH of 4.5 in another – 6.5. Accordingly, different availability of nutrition elements. Therefore, we must first count on each point, and then make averaging”.
“We counted the economic efficiency of agro-diagnostics by comparing costs and profits with past years, when fertilization was introduced at the average rate, regardless of the field data. Nowadays, we combine the crops needs with the nutritional content of the soil and add only what is not enough. This allows to get the maximum yield at optimum costs”
“In order for the company to work efficiently, every process, including the targeted use of equipment and fuel, must be monitored. So we decided to install GPS technology. AgriLab specialists quickly completed the required work. “
“After analyzing the soil, we redistribute mineral fertilizers between the fields: we make them more rational, we do not place where it is not necessary, and where necessary – increase the norm. Compared to previous years, when the coverage of the analysis was not so great, the use of fertilizers decreased. The advice given by AgriLab to the power supply system is quite logical; they can be carried out without excessive fertilizer standards, and given that production should be primarily cost-effective. Here, even at the stage of calculations, we see that the cost of fertilizer – within the limits of the norm, and the results of yield yields meet our expectations. So, having introduced fertilizers according to the recommendations, we got the harvest that was planned … Nutrition system is just one of the elements of the cultivation system. But the element is very important: about 40% of the cost of culture is precisely on the cost of the nutrition system. Therefore, it depends on how it is planned and realized. By the way, we purchased fertilizers before we got the results of agrodiagnostics. Therefore, tons of 300 ammophos from the volume that we planned to make remained the next year. At the same time they did not feel the deficit of the elements or the decline in yield”.
“Soil analysis is an investment. Those who do not make it will eventually face a constantly growing competition: the rent increases, so the land needs more efficient use for maximum profitability. If this does not happen, then it will be difficult to make time demands, and agrarians who do not develop in modern innovation directions will be uncompetitive. The soils we treat are variegated. Therefore, the question of the implementation of precision farming is relevant to us. His first step was a comprehensive agrodiagnostics. The next step, which we will do, knowing the composition of the soils, is the selection of technologies for making precisely those substances that require a specific field of the field.”
“Today, we are satisfied with the cooperation with AgriLab: fast response, the quality of the analysis, the presentation of results…The received information helped to decide on the feasibility of investments and the conclusion of a lease agreement for land plots”.
“After implementation of AgriLab’s recommendations we managed to save about 20% of the resources. We began to input fewer fertilizers. For example, the results of the analysis showed that we have enough potassium in the soil, but we have introduced potassium fertilizers before”
“As a result of AgriLab’s comprehensive agro-diagnostics, we received recommendations for growing corn, soybeans, sunflower, wheat. For example, the analysis data showed that nitrogen was disastrous in the soil. So, we introduced that norm of nitrogen and other elements that were recommended. In the plans of the economy to continue work on additional lands under development 2016-2017 year. “
“This year we have used the maps received from AgriLab earlier. For example, we are now introducing an organic fertilizers according it. And we put it on that field, which, according to the analysis, needs it. Today we are scattering ammophos specifically to a field that has an insufficient level of phosphorus availability. That is, the analysis is an instrument for a several years. I would recommend to farmers to do a systematic analysis – in 2-3 years”.
(Українська) «Середня врожайність ярого ячменю цього року — 44 ц/га. Як на цей рік — не погано зовсім. А от сою ми зібрали по 23 ц/га. Це при тому, що у цьому сезоні в нашому регіоні збирають по 13-15 ц/га. А в нашому господарстві, за рахунок тих рекомендацій, які видав AgriLab, ми внесли саме ті добрива і в тих кількостях, які необхідні були: і не занадто багато, і не мало, це один із факторів — таких результатів врожайності. Звичайно, порівнюючи з минулим роком, який був сприятливіший і за кількістю опадів, і за температурними показниками, цьогорічний врожай — менший. Однак, порівнюючи з іншими господарствами — у нас один із кращих показників врожайності цього року. І важливу роль у цьому відіграла розроблена система живлення на основі аналізу ґрунту»
“The main argument “why do we need it” is that, in order to make the best decision, we must be guided by precise calculations, that will allow us to optimize and reduce costs. The principle of “average temperature in the ward” is out of date and goes back to the past. We know what we need to do, when and how much. And this became possible only due to the full analysis of the soil, the history of temperatures and precipitation, a new approach to the differentiated fertilizer application, etc. “
“Agrochemical analysis allowed us to prepare the soil for planting and develop an effective nutrition system…Unfortunately, we had a shameful experience of cooperation with some laboratories, the results of which did not correspond to reality. In the end, they began to work with Agrilab, which conducted an analysis in a partner laboratory in the United States. Accuracy of their results we are sure”.
5 heterogeneous zones with different level of nitrogen supply were identified according to the results of analyzes. These data allowed us to use the differential fertilizer application and avoid unnecessary costs for unproductive areas. The results are noteworthy: crop growth ranged from 0.2 to 0.6 t / ha. But this is just the beginning.
“We found out which nutrient are in the deficit, and which are enough for asparagus. In our fertilizer system, we increased the proportion of phosphate fertilizers and magnesium. Also we used quite a lot of organic fertilizers, which are necessarily for asparagus. Although were recommended to applicate 100 t / ha, we increased this rate to 160 t / ha with a prospect for 3-4 years. In general, the analysis of the soil was successful for agronomy, as well as for economy. In the end, after taking into account all of AgriLab ‘s recommendations, 95% of the asparagus crops have taken root and its great”.
We have observed yields inequality in our fields – there were more sprouts on one fields and were less on the others, but I would like to get better results and to understand the causes of heterogeneities”
“Previously, we spent about €/ha 98 on soybean fertilization. After field expertise, became obviously, that we need to correct the nutrient ratio according to recommendations. So, we saved €/ha 14. We got the optimal formula of compound fertilizers, specifically for our field, which allowed to significantly save resources. The profitability of production increased”
“One of the results – is what we need to use less of potassium fertilizer on our fields. Now we can make fertilizer more precisely, based on derived indicators of nutrients. In 2016 were investigated the rest of 339 hectares, that completely covered our needs. Thanks to it, the growing crops on the farm was more cost-effective and profitable, and the return per hectare of arable land – has increased. So our company is satisfied with the work of “AgriLab.” I hope to continue our cooperation with them in the future“
“As a result of our collaboration, we have formulated a strategic vision of further actions for the next 2 years. So we are fully satisfied with the work of «AgriLab», as the company professionals have done every phase of services very responsibly – beginning from soil sampling and ending the creation of maps and providing of recommendations. We like everything: the quality of the work, promptness of professionals and presentation of submitted documents.
The «AgriLab» – this is a company that I will recommend to my colleagues for 100%. Keep it up – you’re on the right way!”
“According to recommendation’s, identical feeding systems for array fields was changed on customized solutions for each field. The actual winter wheat croppage showed that planned yield under analysis was calculated with an accuracy of + -100-200 in kg / ha. We’ll calculate the economic efficiency. Winter wheat yield plan was realized and in some fields – overfulfilled with significantly lower costs for feeding system due to optimization. This is the obvious result!”
“Application rates of nitrogen fertilizer for top dressing of winter wheat have been optimized according to the results of analysis, and in most cases they have been significantly reduced. Due to the compilation of such calculations, in 2015 we saved about 2 million UAH for corn and 700 thousand UAH for winter wheat.”
“Today we can say, that due to the held work in our cluster was reduced costs for fertilizers about 10-15%. Count on our area and you will find that it is significant funds!”
“We compared the results of hybrid yield crops using classical fertilizing technology with the received results with following of recommendations on fertilizing given by Agrilab. The yield difference was more than 5 kg per hectare in favor of the last one.
Thus, the profitability of production was clearly in favor of the usage of agrochemical diagnosis and appropriate recommendations of Agrilab because it allowed using of fertilizers efficiently and realizing the potential of corn.”
“During the growing season we had less than 80 mm of rainfall. So we could not follow the recommendations fully, because of harsh weather conditions. At the same time due to analysis we optimized crop supplying. Before that we had a weighted average approach to this issue. Basing on the results of the survey, we carried out a differentiated application of fertilizers on each field. I am sure that if the optimal weather conditions were optimal, we would receive a significant increase of yields”.
З іншого боку склалася структура організації сприяє підготовки і реалізації системи навчання кадрів, відповідає нагальним потребам. Ідейні міркування вищого порядку, а також постійний кількісний ріст і сфера нашої активності тягне за собою процес впровадження і модернізації форм розвитку. Постійне інформаційно-пропагандистське забезпечення нашої діяльності є цікавий експеримент перевірки позицій, займаних учасниками щодо поставлених завдань. Ідейні міркування вищого порядку, а також початок повсякденної роботи по формуванню позиції в значній мірі обумовлює створення істотних фінансових і адміністративних умов.З іншого боку склалася структура організації сприяє підготовки і реалізації системи навчання кадрів, відповідає нагальним потребам. Ідейні міркування вищого порядку, а також постійний кількісний ріст і сфера нашої активності тягне за собою процес впровадження і модернізації форм розвитку. Товариші! постійне інформаційно-пропагандистське забезпечення нашої діяльності є цікавий експеримент перевірки позицій, займаних учасниками щодо поставлених завдань. Ідейні міркування вищого порядку, а також початок повсякденної роботи по формуванню позиції в значній мірі обумовлює створення істотних фінансових і адміністративних умов.