Результат: рекордна врожайність – Agrilab
Результат: рекордна врожайність
ГК PRAVIO

Агрофірма «Маяк» і ТОВ «Зорі Обмачева» мають в обробітку 11 000 га в Носівському та Бахмацькому районах Чернігівщини. На цих землях компанія вирощує кукурудзу, сою, соняшник, пшеницю.

Минулого року на цих господарствах спільно з компанією AgriLab розпочали проведення досліду із підвищення ефективності використання ресурсів шляхом використання даних комплексної агродіагностики поля.

Комплексна агродіагностика — це інноваційне рішення, яке не лише визначає реальний стан поля, а стає основою для побудови агротехнологічної стратегії розвитку виробника, враховуючи співвідношення різних факторів — погодних, кліматичних, економічних, щоб у кінцевому результаті отримати максимальну врожайність за оптимальних витрат, зберігаючи родючість ґрунтів.

Замовити послугу
«Як можна обробляти ґрунти, не знаючи, що в них знаходиться?»

«Як можна обробляти ґрунти, не знаючи, що в них знаходиться? Різні рослини потребують різних добрив. Знаючи склад ґрунту, можна планувати подальші дії для отримання бажаного результату залежно від поставленої цілі», — коментує своє рішення розвивати напрямок землеробства на основі науково-інноваційного підходу президент ГК Pravio Валентин Запорощук.

Отже, щоб отримати об’єктивну інформацію про свої поля, у компанії з AgriLab розпочали проведення комплексної агродіагностики. Першим її етапом став автоматизований відбір ґрунту з GPS. Потім проводився детальний агрохімічний аналіз ґрунту за 17 показниками. На основі цих даних було розроблено картограми розподілу елементів живлення по полю. Але на цьому алгоритм комплексної агродіагностики поля не закінчився. Він включав також аналіз погодно-кліматичних даних та історії полів. Узагальнення результатів усіх проведених досліджень дозволило визначити потенціал поля та розробити точні і зрозумілі рекомендації для досягнення оптимального рівня врожайності.

Результати

«Після отриманих від AgriLab рекомендацій ми змінили не лише формулу, а й схему внесення добрив. Замість одного внесення почали вносити двічі, — розповідає про реалізацію проекту комерційний директор агрофірми «Маяк» Іван Іванов. Щодо діючих речовин — пропорції деяких елементів зменшились, інших — збільшились. Але головна мета проведення агродіагностики була не лише в тому, щоб зекономити на добривах, а в тому, щоб зрозуміти наскільки ми їх правильно вносимо з урахуванням специфіки наших ґрунтів. Відповідно — підвищити рентабельність виробництва за рахунок більшої врожайності, а не тільки зменшення витрат ресурсів. Економія на добривах — це добре, але не головне. По окремих полях на деякі культури ми збільшили норму витрат, але ж завдяки отриманню більшої врожайності збільшили й прибутковість».

По групі компаній, зі слів головного агронома, цей рік один із найкращих по врожайності кукурудзи. Щодо отриманих результатів по соняшнику і сої, то вони виявились дещо нижчими, аніж очікувалось. Причина цього криється в аномальних погодних умовах, які добряче «полоскотали нерви» аграріям влітку. А от щодо врожайності пшениці у господарстві досягли чітко запланованих показників.

«За останні роки наша врожайність по пшениці була на рівні 40-43 ц/га. А цього року (2017) ми отримали суттєві позитивні зміни, вагомим внеском в коригування системи живлення та отримання результату завдячуємо AgriLab — так ми досягли планованої, я б навіть сказав — рекордної врожайності в 55 ц/га. Для нас це гарний результат», — поділився Іван Іванов.

Проведення комплексної агродіагностики поля дозволило господарствам ГК Pravio мінімізувати ризики та оптимізувати виробництво. Підприємства зможуть опиратися на отримані рекомендації протягом кількох років, адже при їх розробці враховуються і майбутні сівозміни (три культури на поле на замовлення). Тож комплексна агродіагностика — не одноразове вирішення певного завдання, а ефективний інструмент в руках аграрія.

Проведення комплексної агродіагностики — фундамент для подальшої розбудови точного землеробства. А саме за цими технологіями — майбутнє агробізнесу. І у компанії Pravio це добре розуміють.

 

Коментар від клієнта
Валентин Запорощук
Президент ГК PRAVIO

«Аналіз ґрунту — це інвестиція. Ті, хто його не роблять, з часом опиняться за межею конкуренції, яка постійно зростає: збільшується орендна плата, відповідно земля потребує більш ефективного використання для максимальної рентабельності. Якщо цього не відбуватиметься, то встигати за вимогами часу буде складно, і аграрії, які не розвиватимуться в сучасних інноваційних напрямках, будуть неконкурентоспроможними. Ґрунти, які ми обробляємо, строкаті. Тому питання щодо впровадження точного землеробства для нас актуальне. Першим його кроком стала комплексна агродіагностика. Наступний крок, який ми зробимо, знаючи склад ґрунтів, — підбір технологій для внесення саме тих речовин, які потребує конкретна ділянка поля».

Замовити послугу
Iм'я:
Телефон:
Email:
Назва компанії:
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.