Діагностика азотного живлення – Agrilab
Діагностика азотного живлення
ТОВ «Біотех ЛТД»

Компанія «Біотех» – добре відоме підприємство на агроринку України. Знають його не лише завдяки якісній продукції – компанія забезпечує картоплею жителів столиці та прилеглих областей, – а й через інноваційні технології, які підприємство активно впроваджує на своїх полях.

Біотех веде свою діяльність ще з 1994 року. Спершу на своїх землях у Київській (1050 га) та Чернігівській (900 га) областях компанія займалася овочівництвом, а з 2012 року – повністю переорієнтувалася на картоплярство.

«Вирощували майже весь «борщовий набір»: картоплю, ранню та пізню капусту, буряк, моркву, а також огірки, – згадує керівник підприємства, доктор с.-г. наук Анатолій Бикін. Але згодом ці культури витіснила картопля».

На заміну старим традиційним методам землеробства у компанії сміливо впроваджують новітні підходи. Наприклад, ще з 2009 року тут запровадили технологію мінімального обробітку грунту, що дозволило значно покращити структуру грунтів, а відтак і якість картоплі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Замовити послугу
Етапи проекту

Минулого року у Біотех зважились на експеримент – провести аналіз ґрунту традиційним способом та за допомогою сучасних методик, які використовує компанія AgriLab. Впевненості у правильності цього рішення додавав той факт, що про компанію AgriLab Анатолій Бикін чув давно.

«Ярослав Бойко (СЕО AgriLab) випускник нашого факультету, захищав кандидатську у нас в НУБіП. Коли він працював у Дружбі Новій, я відвідав лабораторію, якою він керував, і був приємно вражений. Зрештою, у 2016 році розпочалась наша співпраця вже з компанією AgriLab. Ми вирішили провести аналіз 147 га поля, на якому вирощувалась пшениця. А для експерименту – паралельно з AgriLab робили аналіз за традиційною методикою»,– розповідає Анатолій Бикін.

За допомогою автоматизованого пробовідбірника компанія AgriLab за один день відібрала зразки грунту, тоді як на відбір проб вручну довелося витратити 2 дні. Потім в AgriLab провели агрохімічний аналіз, виділили неоднорідні зони, оцінили потенціал поля та розрахували рекомендовані норми добрив. Результати ж, отримані традиційним методом, були приблизно такі ж, але на те, щоб їх отримати, довелось витратити значно більше часу.

«У якості роботи AgriLab я був впевнений, оскільки тут працює багато наших випускників, найкращих випускників, яких я знаю ще із часів їх студентства»,- додає Анатолій Бикін.

Результати

За результатами аналізів AgriLab було виділено 5 зон, неоднорідних за рівнем забезпеченості азотом. Ці дані дозволили провести диференційоване внесення добрив та, маючи інформацію щодо потенціалу поля, уникнути зайвих витрат на непродуктивні ділянки. Результати – промовисті: приріст урожаю склав від 0,2 до 0,6 т/га. Але це – лише початок.

«Ми не зупиняємося лише на диференційованому внесенні добрив. Це лише перший крок. Наша мета – підняти організацію виробництва на значно вищий рівень. А це можливо лише за допомогою інноваційних технологій, якими володіє AgriLab. Ми вже ментально готові до впровадження системи обліку, GPS моніторингу тощо»,– ділиться своїми планами Анатолій Бикін.

Точне землеробство – захоплює. Досвід компанії AgriLab свідчить: аграрії, як випробували на своєму досвіді одну технологію, зазвичай не баряться із впровадженням наступної. Адже кожна така інновація підсилює ефект попередньої, в рази збільшуючи ефективність використання ресурсів і, зрештою, прибутковість підприємства.

Коментар від клієнта
Анатолій Бикін
Директор компанії «Біотех ЛТД»

«За результатами аналізів AgriLab було виділено 5 зон, неоднорідних за рівнем забезпеченості азотом. Ці дані дозволили провести диференційоване внесення добрив та, маючи інформацію щодо потенціалу поля, уникнути зайвих витрат на непродуктивні ділянки. Результати – промовисті: приріст урожаю склав від 0,2 до 0,6 т/га. Ми не зупиняємося лише на диференційованому внесенні добрив. Це лише перший крок. Наша мета – підняти організацію виробництва на значно вищий рівень. А це можливо лише за допомогою інноваційних технологій, якими володіє AgriLab. Ми вже ментально готові до впровадження системи обліку, GPS моніторингу тощо».

Замовити послугу
Iм'я:
Телефон:
Email:
Назва компанії:
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.