Збільшити темпи впровадження інновацій

Директор ТОВ «Агрілаб» Ярослав Бойко прагнув з головою зануритися в аграрну науку, але реалізував свої знання та ідеї на практиці. Що змусило Ярослава Івановича піти з науки у бізнес, чим він керується в житті і яким бачить майбутнє українського агросектора? На ці та інші питання він відповів кореспонденту AgroPortal.ua.

Ярославе, що стало для Вас поштовхом зв’язати своє життя з агросектором і коли вирішили зробити професійну кар’єру в АПК?

Ярослав Бойко: Рішення про професійну кар’єру в агросекторі з»явилося після закінчення аграрного університету. Реалізовувати свій намір я почав із вступом до аспірантури «ННЦ Інститут землеробства НААН». А поштовхом стало велике бажання з головою зануритися в науку, розробляти і випробовувати різні елементи технології для ефективної роботи агровиробництва.

Можете поділитися результатами «наукового занурення»?

Ярослав Бойко: Наведу один приклад – розробка спільно з колективом ефективної технології для проведення комплексної хімічної меліорації і поліпшення родючості грунтів. Результат, а саме захист кандидатської дисертації, свідчить сам за себе.

Чому ж тоді Ви пішли у бізнес?

Ярослав Бойко: Відсутність дієвої державної системи стимулювання інноваційного розвитку в аграрній науці, а також її відірваність від реалій сучасного агровиробництва й підштовхнули мене змінити закрите наукове середовище на реалії бізнесу, реалізовувати свої знання та ідеї у практичному виробництві.

Чи не шкодуєте про свій вибір?

Ярослав Бойко: Ні. Я роблю справу, яке мені дуже подобається і приносить користь іншим. Кожна людина має працювати з любов’ю і натхненням. Якщо цього немає, тоді і не варто розраховувати на результат.

А ким ви мріяли бути в дитинстві?

Ярослав Бойко: Це були різні позитивні герої книг (посміхається).

Чого хочете досягти у житті сьогодні?

Ярослав Бойко: Хочу максимально реалізувати свої ідеї, бути корисним людям, країні.

А яким був старт Вашої кар’єри в агробізнесі?

Ярослав Бойко: Початок старту, а головне – серйозний досвід я отримав у компанії «Дружба-Нова». Я відповідав за науково-технологічне забезпечення і контроль якості виробничих процесів. У той час це був один з наймасштабніших відкритих проектів у вітчизняному агровиробництві із системного впровадження елементів точного землеробства.

Повний текст інтерв’ю читайте на російськомовній версії сайту.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.