ТОВ «Біотех ЛТД» оптимізували використання добрив | Agrilab
Як в ТОВ «Біотех ЛТД» оптимізували використання добрив

 

 

Вирощування картоплі – один із найбільш затратних напрямків агровирбництва. Лише на удобрення виробники витрачають усередньому 300 – 500$/га. Чи то пак – витрачали, бо ціни на добрива стрімко зростають. І що лишається робити аграровиробникам? Без добрив – не буде врожаю, але з такими цінами важко не заступити за межу рентабельності. Досвідом оптимізації витрат на добрива поділились у ТОВ «Біотех ЛТД» (Бориспільський р-н, Київська обл.).

«Картопля наша стратегічна культура, – каже Олег Бикін, старший агроном ТОВ «Біотех ЛТД», спостерігаючи, як самохідний Grimme докопує останнє поле бараболі в цьому сезоні. – Під картоплю ми щороку виділяємо близько 500 га: 200 га – під насіннєву на Чернігівщині, й 300 га – під продовольчу, зокрема для виробництва чіпсів».

До цього поля, як і до решти свого земельного банку (близько 2500 га), підприємство виробило особливий підхід.

«За площами ми не женемось – орієнтуємось на продуктивність із кожного гектара, – підкреслює старший агроном ТОВ «Біотех ЛТД». – За цим стоїть правильна технологія, особливо, щодо добрив: точний підбір і вчасне внесення в правильний спосіб».

Реалізовують це на основі результатів комплексної агродіагностики полів, що компанія Agrilab провела на всіх площах підприємства кілька років тому. На відміну від звичайного аналізу грунту, агродіагностика включає не лише відбір та агрохімічний аналіз, але й агрофізичний,  погодно-кліматичний, технологічний аналіз поля. У результаті стає зрозуміло: яка ефективна врожайність на цьому полі, які критичні фактори її лімітують і що з цим робити та, головне, що, скільки, коли і  як вносити, щоб отримати максимальний прибуток з кожного гектара.

До слова, засновник ТОВ “Біотех” – Анатолій Бикін – професор, доктор с.г.наук і агрохімік, який виховав не одне покоління фахівців. Тож хто-хто, а він точно знає яким має бути якісний аналіз грунту. Та AgriLab успішно “здав екзамен”.

«Ми й раніше робили точкові аналізи ґрунту, але масово, по всіх полях господарства, аналіз зробив AgriLab: спершу всі наші площі на Бориспільщині, а наступного року – і на Чернігівщині, – згадує Олег Бикін. Результати дали розуміння ситуацій, що ми маємо на наших полях. І, крім того, ми змогли чітко спланувати внесення добрив під кожну культуру в сівозміні. Розуміємо: яке добриво нам потрібно дати, куди саме, та в якій кількості. Загалом інформація про можливості кожного поля та рекомендації щодо удобрення – це, в першу чергу, оптимізація внесення добрив».

До проведення аналізу в господарстві створювали одну систему удобрення для всіх полів під певною культурою. Тобто, на всіх площах вносили однакову норму добрива під однакову врожайність. Нині ж працюють інакше.

«Зараз ми створюємо системи удобрення для кожного окремого поля, відповідно його реальних можливостей, – наголошує пан Олег. – В планах – перейти на більш детальне внесення: за зонами живлення в межах окремого поля. Але для диференційованого удобрення потрібно трошки підтягнути технічну базу. Загалом правильний аналіз ґрунту (з належним підходом до відбору, широким переліком досліджуваних елементів та властивостей ґрунту та точними рекомендаціями) забезпечує набагато більше, ніж коштує. Він дає можливість розумно використовувати ресурси не сьогодні, а на багато часу наперед. Це, мабуть, найголовніший ефект від нього».

Система удобрення, створена у результаті агродіагностики, дозволяє отримувати кращі врожаї без зайвих витрат. До того ж, коштує такий підхід дешевше, адже у середньому агродіагностика дає можливість оптимізувати до 30% ресурсів. А ще цікаво те, що провести агродіагностику достатньо один раз, щоб мати чітке рішення по системі удобрення на три-чотири роки.

P.S. Корисну інформацію про удобрення картоплі можна прочитати тут 

Щоб замовити  аналіз грунту та розробку системи удобрення для свого поля телефонуйте 0674654909. 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.