Три причини зробити аналіз грунту | Agrilab
Три причини зробити аналіз грунту

Аграрії передчувають – рік буде нелегкий. Погодні катаклізми, “зима, якої не було”, ціни на ресурси перед посівною змушують фермерів хвилюватися, – пише вісник “Фермер України”.

Як оптимізувати використання ресурсів, зменшити витрати на добрива, мінімізувати виробничі ризики? Свої рішення цих складних питань представила компанія AgriLab під час лютневого З’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

AgriLab – компанія, що розробляє та впроваджує індивідуальні рішення з оптимізації використання ресурсів: від аналізу ґрунту до технологій точного землеробства. AgriLab співпрацює з американською агролабораторією WARD, однією із найбільш авторитетних у галузі агрохімічного аналізу. Однак українським аграріям AgriLab відома, передусім, як компанія, що розробила унікальний алгоритм комплексної агродіагностики поля – рішення, що дозволяє оптимізувати використання ресурсів від 20% і більше.

Тож, що пропонує AgriLab українським фермерам?

Найперше – це аналіз ґрунту.

Три причини зробити аналіз ґрунту

  1. Економія: 20% оптимізації використання добрив

Фермери щороку витрачають величезні кошти на добрива. Але які саме поживні речовини потрібні рослині – не знають.

«Необхідні елементи можуть бути наявні у ґрунті, але – недоступні для рослин. Для їх «активації» потрібні інші елементи, – розповів Олександр Крупін, консультант AgriLab. Наприклад, ви можете бачити по рослині: їй бракує фосфору. Купуєте дорогі добрива. Вносите. А результату – нуль! Чому? Тому що доступність фосфору «блокується» кислотністю грунту (рН). Або ж інший приклад – сірка. Без неї пшениця не зможе поглинути азот у достатній кількості. І скільки б ви не вносили азоту, без сірки він «не смакуватиме» рослинам. В агрохімії все взаємозалежно. Тому без аналізу ґрунту ефективної системи живлення бути не може».

А тепер – подумайте: ви точно впевнені, що вносите саме ті добрива, що потрібні?

Досвід компанії AgriLab свідчить: аналіз ґрунту дозволяє оптимізувати використання добрив у середньому на 20%. Тож – рахуйте!

  1. Краща врожайність: на тонну більше…

«Рослина не «з’їсть» більше поживних речовин, аніж їй потрібно. А от дефіцит якогось елементу – вона відчує одразу. Наприклад, нестача міді для пшениці може проявитись недорозвиненим колосом або ж слабкою витривалістю до погодних випробувань (морозу чи посухи). Через нестачу бору верхівка соняшнику може стати бурою, а молоде листя – припинити ріст. Проблема в тому, що за зовнішніми ознаками визначити якого саме елементу бракує дуже складно. Адже, наприклад, хлороз на листках може означати дефіцит і кальцію, і магнію, і заліза, – зауважив Олександр Крупін».

Пригадайте: скільки разів врожай «вимерзав», хоча, здавалося б, температурний «мінус» – незначний? Чи скільки разів ви бачили білі, бурі, жовті плями на листі культур? Бувало, що рослини раптом припиняли розвиток або стебла розтріскувались? Певно що такі приклади відомі кожному. І більшість з них можна попередити, забезпечивши рослину необхідними елементами. А для цього потрібно провести аналіз ґрунту.

«Компанія AgriLab провела цікавий дослід з агрокомпанією із Чернігівщини. На одній частині поля агровиробник застосовував свою стандартну систему удобрення, на іншій – ту, що отримав після проведення агродіагностики від AgriLab. «Рефері» у змаганні став комбайн: на ділянці поля із агродіагностикою соняшнику зібрали на 1 т/га більше! Так, система удобрення на цій ділянці обійшлась на 52 дол./га дорожче. Однак додаткова тонна соняшнику на кожному гектарі принесла більше 400 дол/га додаткового прибутку, – розповів Олександр Крупін».

  1. Один раз зробив – і маєш рішення на три роки

І ще одна важлива перевага на користь аналізу ґрунту: проводиш його один раз, а результатами користуєшся декілька років!

«Справа у тому, що зміни у ґрунті відбуваються повільно (якщо ви не проводили меліорацію, вапнування чи внесення великої кількості органіки). Тож цілком достатньо проводити аналіз ґрунту раз на 3 роки. Іншими словами, рекомендації, які ви отримаєте у результаті проведення аналізу грунту – «чинні» протягом декількох років, – зауважив фахівець компанії AgriLab. Тож краще одного разу оплатити декілька сотень гривень за проведення аналізу ґрунту чи агродіагностику і мати ефективну, збалансовану систему удобрення для свого поля, аніж щороку переплачувати за добрива і не доотримувати врожай».

Аналіз ґрунту – річ необхідна! А особливо зараз, коли ресурси – дорожчають, а от ціни на фермерську продукцію – «пасуть задніх».

Агродіагностика поля

Для фермерів, які обробляють площі більше 1000 га, у компанії рекомендують проводити комплексну агродіагностику поля.

«Агродіагностика – це унікальний метод дослідження поля та визначення його потенціалу, – розповідає Олександр Крупін. Вона починається з автоматичного відбору проб ґрунту з GPS та комплексного агрохімічного аналізу. Після цього розробляються агрохімічні карти поля, які показують, як змінюється рівень забезпечення елементами живлення по полю. Також проводиться аналіз погодно-кліматичних даних місцевості (температура, кількість опадів, їх розподіл на період вегетації культур та ін.). Аналізуються типи ґрунтів, рельєф, критичні фактори поля та культур. Після цього за унікальним алгоритмом визначається природний потенціал поля. У результаті аграрій отримує рекомендації по системі удобрення не лише із нормами внесення добрив, а й строками і способами внесення добрив на планову врожайність (ту, яку хоче отримати аграрій) і ефективну (відповідно до потенціалу поля). Агродіагностика дозволяє оптимізувати використання ресурсів до 30% та зменшити виробничі ризики, зокрема, пов’язані із погодним факторами».

Результативність агродіагностики підтверджена на площі понад 1 млн. га. І, до речі, серед членів Асоціації фермерів та приватних землевласників України також є господарства, які застосовують такий підхід на своїх полях.

Очевидно, що ціни на виробничі ресурси будуть зростати. Тому сьогодні вкрай важливо оптимізувати їх використання. Аналіз ґрунту та агродіагностика – прості та дієві, а головне – доступні кожному рішення, які дозволяють отримати кращий результат і з агрономічної, і з економічної точки зору.

Вісник “Фермер України”,

травень, 2020

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.