Зберегти родючість грунту – Agrilab
Зберегти родючість грунту
ТОВ «Родовід ТСА»

ТОВ «Родовід», що на Хмельниччині – невелике по українським міркам фермерське господарство, площею 300 га. Однак це чудовий приклад того, що головне в агробізнесі – на масштабність, а ефективність!

Сергій Томашенко, керівник господарства – молодий успішний фермер нового покоління. Як і будь-який інший аграрій, він добре знає щорічні фермерські проблеми: добрива – дорожчають, погода – дивує, ціни на продукцію – коливаються, а ще й питання ринку землі впевненості у завтрашньому дні –  не додає. Та щоб бути «на коні» Сергій Томашенко у господарюванні дотримується певних принципів. Яких? Читайте…

Замовити послугу

Принцип 1: Економія – це не купувати зайвого
Добрива. Найбільша стаття витрат кожного аграрія. Та коли вже за них платиш чималі кошти, то хочеться бути впевненим: це саме ті добрива, що потрібні твоєму полю. І вносиш ти їх саме так, як треба для максимальної ефективності. І саме в тій кількості, що треба, адже рослина не «з’їсть» більше, аніж потрібно і тоді це лише марні витрати. Але й надмірна заощадливість може мати прикрі наслідки: «недогодував» культури – недоотримаєш врожай.

«Треба розуміти скільки вносити мінеральних добрив, а може взагалі не треба щось вносити? Ми хотіли подивитися різницю між полями, де варто сіяти сидерати? От зараз вже бачимо, де менший вміст органіки і там однозначно треба сіяти сидерати, і побільше, – зауважив Сергій Томашенко.

Тож, щоб дізнатися що, де, скільки і як вносити, фермер вирішив провести комплексну агродіагностику поля.

«Приїхали хлопці з пробовідбірником, за день відібрали проби»,- згадує керівник господарства.

Комплексна агродіагностика AgriLab починається з автоматичного відбору проб грунту з GPS прив’язкою до точки координат. Після цього проводиться агрохімічний аналіз грунту за комплексним переліком показників та розробляються картограми забезпечення поля елементами живлення. Однак це – лише перший етап. Комплексна агродіагностика включає також аналіз погодно-кліматичних даних, історичних та критичних факторів. Також за унікальним алгоритмом визначається природний потенціал поля – дані, які є фундаментом для розробки максимально економічно ефективних рекомендацій по системі живленню для конкретного поля. Рекомендація по удобренню розробляються і на планову врожайність, і на потенційну (відповідно до оцінки потенціалу). І до того ж – на три культури на поле.
Проведення агродіагностики дозволяє зрозуміти, наприклад, чому різні ділянки поля дають різну врожайність, який рівень забезпечення елементами живлення кожної ділянки поля, де, що і скільки треба вносити, а на чому можна й заощадити.

«Хочеться ж не просто всліпу робити, а хочеться бачити реальну ситуацію: наприклад, чи можна той сульфат амонію вносити, чи кисла земля, чи лужна? Треба все враховувати, дивитися… Добрива дорогі, а кидають їх, не знаючи чи потрібні вони там, чи ні. Треба ж іти до кращого! От після агродіагностики я вже знаю, що калію на моїх полях – достатньо і на цьому можна заощадити, а фосфору, азоту – вносити більше.

Принцип 2: аналіз і системність

Аналіз грунту – це фундамент, на якому будується система живлення культур і рентабельне агровиробництво. Чи може бути будинок без фундаменту? Може. Але проіснує не довго. Так і в агровиробництві: щоб бути «в плюсі» треба аналізувати своє поле.

«Якщо маєш дані аналізу грунту, знаєш що сіяв і скільки поживних речовин культура виносить, то можеш розрахувати скільки добрив потрібно внести. AgriLab провів агродіагностику і я вже точно знаю ситуацію по всіх елементах живлення на своєму полі, знаю що і скільки вносити».

Результати

Принцип 3: Дбай про землю – і вона тобі віддячить

Агродіагностика поля показала, що грунти у господарстві Сергія Томашенка – забезпечені поживними речовинами на достатньому та високому рівні. Такий результат був для господаря цілком очікуваним, адже це результат дбайливого підходу: висівання сидератів, внесення органіки.

«Аналіз показав, що грунти у нас – не кислі. Не вистачало лише азоту. Відповідно ми збільшили норму внесення азотних добрив, а на інших – речовинах – заощадили».

Через декілька років Сергій Томашенко планує повторити аналіз грунту і не лише для того щоб оптимізувати використання ресурсів чи змінити технологію вирощування, а щоб відстежувати вплив свого господарювання на стан грунтів.

«Треба контролювати показники родючість землі. От зараз я зробив агродіагностику, потім ще через декілька років повторю. І буде зрозуміло, чи покращили ми показники, чи погрішили. Звісно, хочеться покращувати. Тому ми вносимо органіку, а після зернових, що рано звільняють поле, обов’язково висіваємо сидерати».

Дбайливому господарю земля віддячує гарним врожаєм. Наприклад, по сої у компанії збирають 30-40 ц., а на деяких ділянках і 50 ц.

Відповідальне ставлення до землі бачать і односельці, тому залюбки передають Сергію Томашенку в оренду свої паї, адже впевнені, що їхня власність – у надійних руках!

Agroportal.ua
Щоб замовити агродіагностику свого поля, телефонуйте 067 465 49 09!
 

Коментар від клієнта
Сергій Томашенко
Керівник компанії «Родовід»

“Добрива дорогі, а кидають їх, не знаючи, потрібні вони там чи ні. Треба ж іти до кращого! От після агродіагностики я вже знаю, що калію на моїх полях достатньо, і на цьому можна заощадити, а фосфору, азоту — вносити більше… Якщо маєш дані аналізу ґрунту, знаєш, що сіяв і скільки поживних речовин культура виносить, то можеш розрахувати, скільки добрив потрібно внести. AgriLab провела агродіагностику, і я вже точно знаю ситуацію по всіх елементах живлення на своєму полі, знаю, чого і скільки вносити…Треба контролювати показники родючість землі. От зараз я зробив агродіагностику, потім ще через декілька років повторю. І буде зрозуміло, покращили ми показники чи погіршили. Звісно, хочеться покращувати!”

Замовити послугу
Iм'я:
Телефон:
Email:
Назва компанії:
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.