Агрохолдинг Cygnet: аналіз, точність і діджиталізація | Agrilab
Агрохолдинг Cygnet: аналіз, точність і діджиталізація

 

Успіх – це система

Cygnet – компанія яка завжди стабільно в ТОПі агрорейтингів: по врожайності, по фінансовим результатам, по інноваційності…  Такі впевнені показники доводять: успіх в агробізнесі – це не прихильність удачі, це результат системного підходу.

Саме системне бачення своєї справи ще 5 років тому об’єднало агрохолдинг Cygnet з компанією AgriLab. Адже в аграрній справі важливий кожен нюанс. Це складний механізм, з тисячами взаємозалежних деталей. Передумова успіху в рослинництві – наявність точних даних та чітких розрахунків. Саме тому Cygnet використовує дані комплексної агродігностики поля, яка проводиться за унікальним алгоритмом компанії AgriLab.

Точність перевірено!

«Ми з AgriLab розпочали співпрацю з 2014 року, – розповів Юрій Борідченко, заступник директора з рослинництва Cygnet. Сьогодні багато компаній надають такий вид послуг, але переважна більшість з них мають певні недоліки: наприклад, є такі, що мають досконалу лабораторію та не відбирають зразки самостійно – хтось надсилає зразок з 1 га, хтось – із 1000 га. Вони роблять якісний агрохімічний аналіз та проте він неадекватний тій польовій ситуації, яка може скластися,  тому що 80% достовірності агрохімічного аналізу – це правильний відбір зразків. Значна частина господарств сьогодні користуються саме таким методом: місцеві агрономи відбирають зразки, приносять  на аналіз до лабораторій. Але часто результати, які вони отримують, коректно застосовувати на весь земельний масив просто неможливо тільки через те, що зразки грунту відібрані неправильно.

Одна з причин чому ми звернулися до AgriLab – не тільки через те, що це компанія яка має значно більший практичний досвід в агрохімічних аналізах та дослідженнях, а й тому що компанія самостійно відбирає зразки за правильною схемою.  AgriLab вперше провів комплексну агродіагностику земельного масиву в 2014 році. 4 роки ми користувалися наданими рекомендаціями. Досвід свідчить: якщо складаються нормальні погодні умови і, в першу чергу, достатньо зволоження, то за рекомендаціями AgriLabми отримували запланований врожай. Це свідчить про якісний сервіс з боку цієї компанії».

Комплексна агродіагностика поля – це особливий алгоритм дослідження поля та визначення його природного потенціалу. ЇЇ перший етап – відбір грунту автоматичним пробовідбірником з GPS за сіткою відбору. Отримані зразки аналізуються за комплексними агрохімічними показниками у лабораторії Ward (США). Також досліджуються погодно-кліматичні дані, критичні фактори для розвитку культур, історія поля тощо. Співвідношення усіх цих даних дозволяє визначити природний потенціал поля та розробити індивідуальні рекомендації.

«У 2019 році ми знову звернулися до AgriLab для того, щоб вони провели другий тур обстеження із більш чіткоозначеними параметрами, – зауважив Юрій Борідченко. Ми поступово переходимо на диференційоване внесення добрив і Агрілаб зробив обстеження з сіткою 10 га і допоміг розробити карти-завдання. Тож ще з минулої осені на площі близько 4000 га фосфорно-калійні добрива внесли саме за програмою диференційованого внесення. Подивимося, на скільки зміниться врожай цього року і в наступні роки, чи виправдає система диференційованого внесення  очікування по збільшенню продуктивності полів».

Діджиталізація

Агрохолдинг Cygnet впевнено крокує до діджиталізації – в ногу із сучасними світовими трендами агробізнесу. Один із цифрових інструментів, які використовують у холдингу – портал MyAgriLab, який дозволяє накопичувати, візуалізувати і опрацьовувати дані поля.

Чим цей інструмент корисний у роботі агронома – розповів Юрій Борідченко.

«Система My Agrilab наскільки є допоміжною для спеціаліста? По-перше, витрачається значно менше часу, тому що коли ти маєш ексель-файл, то всі розрахунки проводиш вручну, не маєш такої аналітики перед очима, яку сьогодні забезпечує програма My Agrilab. Сьогодні можна вигрузити загальний масив, подивитися загальні тенденції по стану забезпечення елементами родючості, погрупувати поля чи обрати конкретне поле, зробити план живлення значно швидше і подивитися, навіть, по економіці яку програму доцільніше застосувати: чи працювати по потенційному врожаю, чи по рекомендаціям. Тому що визначення потенційного врожаю передбачає суттєве збільшення витрат добрив на його досягнення. Якщо порахувати, то це відображається в мільонах гривень додаткових витрат і тут потрібно обирати: можливо по певному масиву  застосовувати систему живлення на  потенційну врожайність, а десь все-таки використовувати підхід запланованої врожайності, виходячи з економічних можливостей господарства. Тож це надзвичайно корисний інструмент і ми вважаємо що Агрілаб сьогодні є найпрофесійнішим суб’єктом, який надає послуги в напрямку агрохімічних обстежень і в напрямку точного землеробства».

Такою оцінкою від Юрія Борідченка, добре знаного фахівця, чия думка користується авторитетом в аграрних колах, хотілося поділитися… та що там – похизуватися! Але ж у його словах залишалася нерозкритою інтрига: чи виправдались очікування від впровадження системи диференційованого внесення добрив?

Точному землеробству – так!

Днями в інформаційному просторі з’явилось офіційне повідомлення від компанії Cygnet: холдинг планує масштабувати впровадження диференційованого внесення добрив на всі площі:  «Якщо раніше ми експерементували і придивлялись до технології, то з цього року уже застосовуємо її на постійній основі. Ми уже отримали карти-завдання для диференційованого внесення фосфору, калію, сірки та цинку. До середини вересня понад три тисячі гектарів ріллі було підготовано під посів цукрового буряка. По мірі звільнення площ під основний обробіток на них також здійснюватиметься диференційоване внесення мінеральних  добрив під всі культури нашої сівозміни».

Точному землеробству – так!

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.