Диференційоване внесення добрив – Agrilab
Диференційоване внесення добрив
ТОВ «Альтаїр»
Відвідати сайт

Цього року весна продемонструвала свій норовливий характер сповна. Амплітуда погодної мінливості зашкалювала – було і раннє тепло, і неочікувані морози, і аномальна засуха. Проте навіть за таких екстремальних умов аграрії, які використовують новітні технології точного землеробства, мають усі підстави сподіватися на рентабельний врожай.

Переконливий доказ тому – досвід компанії «Альтаїр» з Черкащини. Підприємство займається вирощуванням зернових та технічних культур – пшениці, сої, кукурудзи, соняшника. У землеробській справі компанія має чималий досвід, адже працює з 2003 року. Проте цей рік поставив перед «Альтаїр» нові виклики, пов’язані зі значним подорожчанням добрив та вкрай несприятливими погодними умовами.

«За останні 10 років цьогоріч на полях Черкащини – найменша вологість. Дощів після посіву кукурудзи не було абсолютно. До того ж, великої шкоди завдали весняні заморозки, тож одне поле довелося повністю пересівати, – розповідає Григорій Плічко, директор компанії «Альтаїр». Однак все ж таки за допомогою сучасних інноваційних підходів до рослинництва ризики вдалось мінімізувати».

Замовити послугу
Етапи проекту

Першим кроком для підвищення ефективності господарства стало проведення достовірного аналізу ґрунту. «Ми спостерігали нерівномірність врожайності – на одних полях та їх ділянках сходів було більше, на інших менше, а хотілося б отримувати кращі результати та розуміти причини неоднорідностей», – говорить Григорій Плічко.

Щоб визначити причини різної врожайності по полю, провели відбір ґрунту з GPS прив’язкою до точки координат. Обираючи виконавця даного завдання, у компанії «Альтаїр» вирішили зупинитися на «AgriLab».

Результати

Аналіз ґрунту допоміг зрозуміти причини нерівномірності врожайності та визначити природній потенціал поля. Однак у компанії «Альтаїр» вирішили на цьому не зупинятися і на основі отриманої аналітики впровадили технологію диференційованого внесення добрив. Для цього у господарстві придбали розумну лійку BOGBALLE, яка вносить добрива згідно карти-завдання диференційованого внесення, розроблених компанією «AgriLab». Враховуючи те, що для удобрення використовується дороге імпортне добриво (18-19 тис/тонна), завдяки диференційованому внесенню по карті завдання вдалося досягнути кращої економічної ефективності за рахунок правильного розподілу елементів живлення по полю на основі агрохіманалізу та розробленої карти-рекомендації.

Окрім диференційованого внесення добрив з компанією Monsanto у господарстві запровадили систему моніторингу погодних умов, яка дозволяє за допомогою супутників спостерігати за станом поля та визначати проблеми посівів у зволоженні. Цього року ця технологія виявилася особливо актуальною.

«Агробізнес – справа досить ризикована, адже ресурси постійно дорожчають. Проте впровадженні елементи точного землеробства та достовірний аналіз поля та ґрунту, дозволяють фермеру правильно витрачати економічні ресурси господарства згідно потенціалу полів та їх окремих ділянок, мінімізуючи ризики та їх наслідки», – підсумував Григорій Плічко.

Кліматичні та економічні виклики, які щоразу з новою силою постають перед аграріями, ще раз змушують замислитись про впровадження технологій точного землеробства. Як свідчить досвід, підприємства, які використовують сучасні технології та проводять аналіз ґрунту – завжди у виграші. І погода цьому не завада.

Коментар від клієнта
Григорій Плічко
Директор компанії «Альтаїр»

«Ми спостерігали нерівномірність врожайності – на одних полях та їх ділянках сходів було більше, на інших менше, а хотілося б отримувати кращі результати та розуміти причини неоднорідностей. Завдяки диференційованому внесенню по карті-завданню вдалося досягнути кращої економічної ефективності за рахунок правильного розподілу елементів живлення по полю на основі агрохіманалізу та розробленої карти-рекомендації».

Замовити послугу
Iм'я:
Телефон:
Email:
Назва компанії:
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.