Як обрати технологію обробітку грунту?

Для прийняття правильних рішень щодо типів ґрунтового обробітку важливо знати твердість ґрунту.  Для цього використовується такий прилад, як пенітрометр – твердомір ґрунту.

Твердомір вимірює супротив ґрунту до розвитку і проникнення кореневої системи. Цей параметр називається твердість. «Пенітроментр повинен бути у кожного агронома, за допомогою вимірювання твердості, він формує технологічну карту і визначає, використовувати глибоке рихлення, дискування, чи оранку», — розказав Володимир Махота, головний агрохімік компанії AgriLab.

Оптимально використовувати цифровий пенітрометр, що має прив’язку до GPS координат. Тоді результати вимірювання твердості ґрунту одразу передаваються на хмарний сервіс, а на дисплеї приладу формується діаграма результатів виміру. Може бути пухкий грунт, той, що має супротив і ущільнений, — пояснив Махота.

Надмірне ущільнення погіршує циркуляцію води, повітря, терморегуляцію, обмін поживними речовинами, сповільнює усі процеси розвитку. Коренева система відстає в рості, деформується, а на полі можуть утворюватися так звані “блюдця”, калюжі, зони надмірного зволоження, в яких можуть поширюватися грибкові захворювання.  В результаті знижується врожайність, а витрати на добрива, засоби захисту та паливні матеріали зростають. Тому спеціаліст радить регулярно вимірювати щільність ґрунту перед прийняттям рішення про ґрунтообробку.

ІА «Інфоіндустрія»

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.