Китай: курс на agtech | Agrilab
Китай: курс на agtech

У 2019 році Китай зробив рекордні інвестиції у модернізацію, діджиталізацію та розвиток сільського господарства, а агро стартапи зібрали $3,6 млд. Ці вчасні рішення посилили позиції Китаю у агропродовольчій сфері. Про це йдеться у звіті  China AgriFood Startup Investing Report, AgFunder.

Економічний розвиток Китаю минулого року уповільнився. Загострення торгівельної війни з США, масові спалахи африканської чуми на фермах стали справжнім викликом для агровиробників. І це ще до початку пандемії COVID-2019….

Це двояко вплинуло на агроринок Китаю. З одного боку – в усіх секторах економіки інвестиції зменшились. Але з іншого  –  загроза продовольчій безпеці спонукала до модернізації масштабних агровиробництв. Розмір цих інвестицій склав $44 мільярда. Це рекордна сума, майже вчетверо більша, аніж у 2018 році.

Зокрема, у Центральному документі Китайської комуністичної партії, опублікованому у 2019 році, розвиток agtech, в тому числі і біотехнологій та обладнання,  визначений як пріоритет в аграрній сфері.

Консолідація і модернізація

Звісно, агропродовольчий сектор, як і вся економіка Китаю, відчули негативні наслідки від пандемії. Інвестицій стало менше. Однак експерти оптимістичні щодо перспектив китайського агро ринку, адже інвестиції в інновації і модернізацію виробництв були вкладені ще до початку кризи.

Велика частина інвестицій була спрямована на стимулювання консолідації сільськогосподарських виробництв. А саме значна розпорошеність на невеликі виробництва стримувала інноваційні зміни.

У розвиток програмного забезпечення для управління фермами, робототехніки та сучасного обладнання, інтернету речей, агро-маркетплейсів, новітніх систем для землеробства було інвестовано $490 млн.

Діджиталізація і Big data

Сфера діджиталізації агровиробництва привернула увагу великих інвесторів. Обсяг ринку технологій управління фермерськими господарствами збільшився на 363,4% порівняно з 2018 роком.

Найбільшу угоду підписала компанія із сфери точного землеробства – McFly. Вона отримала 14 мільйонів доларів на розширення дистанційного зондування, великих даних та впровадження «розумних» технології для діджиталізації землеробства в Китаї.

Компанія Drone Skysys залучила 10 мільйонів доларів на розвиток сервісів даних.

Baidu Ventures, корпоративна компанія китайського пошукового оператору Baidu, зробила дві великі інвестиції у «digital farming”.

Більше – за посиланням

За матеріалами China AgriFood Startup Investing Report, AgFunder.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.