Як вирахувати «азотний кредит»? | Agrilab
Як вирахувати «азотний кредит»?

Як вирахувати «азотний кредит»?

Коли ви плануєте систему удобрення для майбутніх культур, обовязково враховуйте азотні кредити від попередників. Бобові культури (соя, люцерна, конюшина) можуть забезпечити гарний азотний кредит для врожаю наступного року.  Однак є кілька помилкових уявлень про те, звідки береться азотний кредит.

Соєвий азот

Для цього прикладу ми поговоримо конкретно про азотні кредити сої. Пожнивні рештки цієї культури мають дуже низьке співвідношення C:N, зазвичай 8:1. Низький коефіцієнт забезпечує необхідний «рецепт» для швидкого розкладу та вивільнення азоту, що міститься в рослинних рештках. Кредит азоту ми отримуємо як з надземної, так і з підземної частини рослини. Азот виділяється при мінералізації зі старих листків, стебел і стручків. Бульбочки в кореневій системі також мають бактерії, які відповідали за фіксацію азоту для врожаю сої. Таким чином, виділення азоту насправді відбувається як з надземної, так і з підземної частини рослини.

То скільки ж азоту можна зарахувати як кредит для наступного врожаю? У Ward Laboratories  дотримуються правила –  45 кг/га. Втім, якщо у вас була низька врожайність сої через посуху, пошкодження гербіцидами або інші несприятливі умови вирощування, цей кредит треба зменшити. Якщо врожайність сої була не більше 1,35 т/га – зменшуйте розрахунок азотного кредиту не вагаючись.

Високоврожайна соя

З іншого боку, високі врожаї сої  85+ бушелів на акр (понад 5 т/га) можуть забезпечити азотний кредит більше 40 фунтів на акр (45 кг/га). У цьому випадку ви можете розглянути можливість збільшення азотного кредиту до 60-70 кг/га.

Отже, коли ви ухвалюєте рішення про закупівлю добрив, обов’язково враховуйте «азотні кредити»  з бобових. Обов’язково звертайте увагу на культури з низьким співвідношенням C:N, як-от соя, люцерна та нут.

Втім, простіше і ефективніше рішення – це провести аналіз ґрунту. Фахівці визначать точний вміст елементів живлення на вашому полі, визначать рівень його ефективної врожайності та розроблять систему удобрення з врахуванням історії поля. Щоб замовити аналіз грунту та рекомендації по удобренню з урахуванням усіх факторів,  телефонуйте 0674654909.

Більше по темі: кейс “Соя: врятувати врожай” 

www.wardlab.com

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.