Починати варто з аналізу грунтів! | Agrilab
Починати варто з аналізу грунтів!

Чому варто починати вирощування будь-якої культури – саме з аналізу грунтів? Чи справді технологія точного землеробства – розкіш, яку можуть собі дозволити лише великі агрохолдинги? Як збільшити прибутковість та ефективність господарства?

Про це журналісти програми «Перший на селі» поговорили з Сергієм Квіткою, співвласником фермерського господарства на Чергівщині. Він розповів про ефективність тих рішень, які впроваджують у господарстві спільно з AgriLab, зокрема – про комплексну агродіагностику поля. 

Сергій Квітка за освітою інженер-механік. Деякий час працював у вищому навчальному закладі. Та згодом всі свої знання та здібності вирішив застосувати у власні справі – в агробізнесі. Починалась історія його фермерського господарства з 200 гектарів в обробітку. Сьогодні ж хазяйнують вже на 800 га.

 «Основні культури, які ми вирощуємо –це кукурудза. Нам її найпростіше вирощувати, тому що землі трішки підкислені, і з точки зору рентабельності нам вигідно вирощувати кукурудзу, тому що сьогодні ми можемо отримувати до 10 тон і, маючи в господарстві сушку для зерна та транспорт для перевезення продукції, ми можемо  досить гарно заробляти на цій культурі», – розповів Сергій Квітка.

«Рішення вирощувати кукурудзу не з’явилося нізвідки –це продуманий крок, зроблений на основі проведених аналізів грунтів. На це власники наважилися минулого року і жодного разу не пошкодували», – зауважив Андрій Леденьов, журналіст програми «Перший на селі».

Андрій Леденьов з редакцією програми «Перший на селі» багато подорожує по різним куточкам України, відвідуючи успішні фермерські господарства та спілкуючись з господарями, які сміливо впроваджують інновації. Та про те, що точне землеробство – це дорого або дуже складно – чув від аграріїв не раз. Проте Сергій Квітка переконав його у протилежному.

Перший крок на шляху до точного землеробства – точний аналіз грунтів. Це не дорога, але дуже важлива процедура, яка допоможе визначити потенціал поля та особлвості кожної його ділянки.

«До минулого року ми працювали без точних технологій. В тому ж році ми зробили аналіз грунту на площу 300 га, і ми відчули великі переваги. Культури, які вирощувались на грунтах, де було проведено аналіз розвивались рівномірно, їм не бракувало поживних елементів, і ми отримали той результат, який було заплановано», – розповів Сергій Квітка.

«Раніше усі поля обробляли однаково і результат кардинально відрізнявся, на двох полях всього у 6 км один від одного різниця урожайності могла сягати не багато не мало – 4 тони. Зараз розриву немає, та й не може бути. Не з точним землеробством», – зауважив Андрій Ледньов..

«Зараз в моїх руках находиться звіт від лабораторії AgriLab,  до якої ми звернулись, щоб отримати результати аналізів грунту. Ми маємо картограми розподілу елементів живлення по яких і працюємо, можемо також вносити добрива диференційовано.», – розповів Сергій Квітка.

«На кожне поле ми вносимо  різну норму добрив, підтвердив слова керівника  Віталій Чиж, працівник господарства. Немає вже  такого, що на всіх полях  внесення добрив було однакове».

Для початку вистачить і дослідження грунту – це коштує копійки, а у майбутньому дозволить значно збільшити прибуток.

«Ціни постійно ростуть і нікуди ми не дінемось від того, що нам потрібно підвищувати ефективність використання наших грунтів, а підвищити їх ефективність ми можемо тоді, коли будемо знати вміст елементів в них. Тільки в такому випадку ми зможемо збалансувати всі необхідні елементи в грунті, і як результат отримати запланований врожай», – зауважив Сергій Квітка.

Та чи справді варто робити аналіз грунту? Чи можна обійтися й без нього,  приберігши копійчину? Досвід фермерського господарства з Чернігівщини доводить: аналіз грунту – вигідне вкладення, яке не просто окупилося в той же рік, а ще й додатковий прибуток принесло. І чималий!

«При однаковому внесенні добрив два роки назад, ми отримували в заліку близько 6 т/га, в цьому році ми отримали врожайність 8,5 т/га, тобто приріст врожаю за рахунок проведення аналізу грунту становить 2, 5 т/га, а це близько 200$/га. Таким чином, ми витратили лише 10 $/га на аналіз грунту, а отримали прибавку у 200$/га», -поділився здобутками Сергій Квітка.

У господарстві не планують зупинятися на досягнутому, адже впевнені – курс на точне землеробство – вірний шлях до успіху. Тому аналіз грунту тут планують повторювати кожні два роки, а ще – придбати сучасну техніку для диференційованого внесення добрив.

«Сьогодні вже зявляються такі машини, які вносять добрива диференційовано, карта-завдання завантажується  в борт компютера трактора, і норма внесення добрив варіюється відповідно до карт-завдань. На наступні два-три роки, ми поставили ціль придбати таку техніку на господарство», – розповів про плани співвласник господарства.

«Насправді, це дуже цікава та складна справа, але і дуже вигідна на сьогодні. У будь-якому випадку, якщо робити все якісно, вчасно та правильно, ви отримаєте значний плюс. Потрібно дивитись завжди вперед і завжди працювати на результат, а результат можна отримати тільки тоді, коли найбільш ефективно використовуються ресурси, які ми маємо».

«Отже, не обов ‘язково бути великим агровиробником для залучення сучасних технологій, їх можна використовувати навіть якщо ви фермер одноосібник. Тут не треба довго вагатися, за цим майбутнє», – підсумував Андрій Леденьов.

І з цим важко не погодитись: впроваджуючи інновації сьогодні, аграрії забезпечують собі стабільність і прибутковість завтра.

То чи варто гаяти час на роздуми?

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.