У Міністерстві обговорили перспективи агроінновацій | Agrilab
У Міністерстві обговорили перспективи агроінновацій

 

Агротехнології, що об’єднують державу, виробників та споживачів. Такою була тема наради, що пройшла 29 січня у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Представники найінноваційніших агрокомпаній та департаментів Міністерства обговорили перспективи розвитку та взаємодії. Нарада тривала до пізнього вечора, адже поговорити є про що: сучасні технологічні рішення демонструють чудові результати та значно підвищують ефективність виробництва.

Юрій Петрук, керівник організації AgTech Ukraine провів загальний огляд ринку високих технологій для вітчизняного агросектору. Він зауважив, що інтерес до цієї теми в аграрному середовищі з кожним роком невпинно зростає: діє багато пілотних проектів з великими агрохолдингами, з’являються спеціалізовані медіа-ресурси, відкриваються широкі можливості для стартапів (MHP Accelerator, Reactor Challenges, YEPI, Sector X, Demium Startups та ін.), створюються сучасні навчальні програми (AgriStart, Магістратури з точного землеробства в НУБіП та СНАУ). Деякі інноваційні розробки з грифом “made in Ukraine” поступово зміцнюють свої позиції на світових ринках, як наприклад, компанія KRAY Technologies, розробник дронів для обприскування. Водночас, він зауважив, що є певні чинники які стримують AgTech-прорив в Україні і потребують об’єднання зусиль держави та бізнесу.

Богдан Кривіцький, заступник генерального директора з інновацій компанії ІМК, розповів про ефективність технологій точного землеробства, які проваджують в агрохолдингу (в тому числі компанія впроваджує комплексну агродіагностику поля за методикою AgriLab та диференційоване внесення добрив – авт.). Він заувжив, що сучасні інноваційні технології дозволяють значно оптимізувати використання ресурсів та покращити економічний результат, але у процесі їх впровадження треба об’єктивно оцінювати можливості цих інструментів та мету їх застосування. Експерт зазначив, що сьогодні в Україні відбувається «AgTech хайп»:  інновації стають мейнстрімом, проте знайти комплексний і якісний агроконсалтинг на ринку – досить складно. Також не просто знайти і кадри, особливо на місцях, з достатнім рівнем компетенції та освіченості для роботи із новітніми агротехнологіями.

Ярослав Бойко, СЕО компанії AgriLab, представив узагальнені дані щодо ефективності якісного аналізу грунту. З досвіду клієнтів компанії AgriLab таким простим інструментом можна оптимізувати використання добрив до 20%, а кожні 10$, витрачені на агродіагностику поля, приносять  у середньому 30$ додаткового прибутку. Але, незважаючи на такі результати, аналіз грунту, який в провідних аграрних країнах є фундаментом землеробства, в Україні проводить значно менший відсоток господарств. Часто фермерам просто бракує інформації та розуміння того, що аналіз грунту має важливий позитивний вплив на економічний результат. Окрім того, у світі швидко набуває обертів цифрове землеробство, з’являється все більше софтів та програмного забезпечення, яке спрощує та автоматизує процес управління агровиробництвом, переводить дані поля у BigData. В Україні процес діджиталізації агросектору лише на стартовому етапі, хоча на ринку є достатня кількість IT-рішень, зокрема, доступ до системи MyAgriLab – безкоштовний. Ярослав Бойко також підтримав ідею про необхідність змін в аграрній освіті, яку висловлювали усі учасники. Зокрема, він зауважив, що компанія AgriLab вже декілька років активно співпрацює з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, з яким разом створили Магістратуру з точного землеробства та інноваційний агроосвітній проект AgriStart. Ця ініціатива отримала підтримку і в освітньому, і в бізнесовому середовищі, адже необхідність кардинальних змін визнають всі.

Також на нараді обговорювались питання щодо дистрибуції та інтеграцій технологій точного землеробства, розробки  та продажу спеціалізованого програмного забезпечення для агросектору, сучасних рішень в торгівельно-логістичній галузі. Учасники зустрічі поділилися цікавою інформацією, окреслили проблемні моменти ринку та запропонували свої рішення.

Тож, об’єднуймо зусилля для агроінноваційного прогресу!

 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.