Тип грунту! Шар інформації, який потрібно врахувати.

Тип грунту – це ще один важливий фактор, який треба враховувати, створюючи систему живлення для поля. Історично так склалось, що територія України має цікавий та доволі складний грунтовий покрив, на що вплинули різні умови грунтоутворення материнські породи, рельєф, клімат, рослинність…

«Є дуже багато грунтів та грунтових умов, – говорить Олексій Тарсенко, головний агрохімік AgriLab. Для прикладу, візьмемо будь-яке господарство з Чернігівської області. В межах цього господарства є чорноземні, дерново-підзолисті типи грунтів, торфовища. Навіть в межах поля важко визначитись як краще діяти. Якщо в загальному, то можна сказати, що є як плюси так і мінуси кожного з  типів грунтових відмін».

Кожен тип грунту має свої особливості. Це цікава тема, про яку можна розповідати дуже довго. Щоб привернути до неї увагу, Олексій Тарасенко навів декілька цікавих прикладів взаємозв’язку типу грунту та результуту:

«Якщо це піски, супіщані грунти, легкі суглинки на півночі Лісостепу та Полісся, то там є питання в легкій віддачі грунтів поживних речовин, і в той же момент є проблеми з вологою, оскільки опади не затримуються. Дуже часто несприятливі умови в плані кислотності, і там уже необхідно думати про вапнування, щоб оптимізувати живлення.

В Лісостепу можуть бути темно-сірі, сірі лісові грунти та чорноземи різних типів. Тут строкатість грунтових відмін невелика, але можуть бути питання по фізичних властивостях грунтів. 

На півдні грунтові відміни не виділяються своєю строкатістю – це високородючі грунти з великим вмістом органіки. Ліміти вологи на цій території зростають. Відповідно і формування рекомендацій по системі живлення тут інше, культури підбираються відповідні.

Західні типи грунтів відрізняються своїм рельєфом, і опади тут своєрідні. Якщо є полив, то ситуація кардинально інша, бо вже ліміту вологи немає, але є грунт, який може лімітувати  в якійсь мірі. Високі ставляться «планки», бо зрошення має приносити відповідні прибутки, тому має бути використаний потенціал в плані живлення. Забезпечення має бути по-максимуму. Все економічно».

Тому при розробленні рекомендації по системі живлення треба враховувати не лише агрохімічні дані, а  й  погодно-кліматичні, історичні фактори, типи грунтів та ін. Чим більше даних – тим краще.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.