"Точний посів" | Agrilab
“Точний посів” на Digital Field (відео)

Компанія AgriLab разом з партнерами запустили перший в Україні полігон аграрних інновацій – Digital Field. На ньому будуть демонструватися та вивчатися різні сучасні технології, які допоможуть аграріям збільшити ефективність агровиробництва.

Демо-поле знаходиться у с.Велика Олександрівка, Бориспільського району Київської області на території головного офісу AgriLab.  Про все, що відбувається на полі, можна дізнатися із відеозвітів на youtube каналі Digital Field. Ще однією цікавою “фішкою” цього проекту є те, що за перебігом усіх процесів можна стежити онлайн – через встановлені на полі веб-камери.

На полі вже провели агродіагностику, обробіток грунту та внесення добрив. А також – посів соняшнику та кукурудзи.

Під час посіву на полігоні заклали дослід із визначення впливу норми, різної глибини (1;1,5;2;2,5;3;3,5; дм ), різної швидкості посіву ( 8 та 16 км).

“Чому ми робимо різні тести на глибину? Кожен раз для агронома  це питання: на яку глибину сіяти? Чим глибше ми сіємо, тим більше енергії проростання втрачається.  Чим мільче сіємо, якщо невелика глибина, тим менша вологість. Завжди існує ”золота середина” і для кожного поля вона різна.  Для одного поля вона може бути 5 см, для іншого – 6 см. Десь може бути 6,5 см чи 4,5 см.  Тому дуже важливо вловити ”золоту середину”, щоб мати на цій глибині вологість мінімум 30%,  по-друге – температуру (для кукурудзи мінімум 10 градусів). Таку ”золоту середину” отримати, щоб рослині було і легко ”вилізти”, і мати достатню кількість вологи, щоб прорости. Тому ми робимо різні тести, щоб показати, що дійсно, треба вибирати і шукати” золоту середину”. У нас є така опція – SmartFarmer. Це такий датчик, який показує яка вологість на глибині посіву. Тому ми робимо такі експерименти. Глибити дуже – це є погано. Сіяти мілко – це також є погано. Треба знаходити ”золоту середину””, – зауважив Борис Онищенко, представник компанії AGCO.
Також під час посіву заклали дослід і по впливу притискання – надмірного, правильного та легкого, а також поганої і правильної сингуляції.
“Сингуляція – це параметр який характеризує якість посіву по критеріям: двійники і пропуски. Якщо у нас хороша сингуляція, це означає що в нас майже немає двійників і пропусків. Вона може бути 99,3; 99,5; 99,7, в деяких точках поля доходити до 100% . Це дуже хороший показник по якості. Як він впливає? Чим більше двійників, тим більше конкуренція між рослинами і ми втрачаємо врожайність. Якщо контроль має кукурудза 10 т, то у випадку двійників і пропусків ми можемо втратити до півтонни врожаю. Тому це буде цікаво агрономам”, – поділився думками Борис Онищенко.

Для закладання дослідів була застосована технологія “Precision Planting”, яка дає можливість точно розкладати насіння незалежно від польових умов.

Як проходила посівна на Digital Field? Дивіться у першому відеозвіті!

Які особливості нашого поля, яка його історія, типи рунту, агрохімічні та погодно-кліматичні дані, і головне – який потенціал поля? Читайте та дивіться вже незабаром!

Довідка: Digital Field – це дослідницький проект, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства.

Організатори проєкту — компанії AgriLab, LNZ Group, Massey Ferguson, Precision Planting, АМАКО, Аgrimatco, BINFIELD та AgriSpace.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.