Багато хто вважає, що інновації у сільському господарстві — прерогатива великих компаній, агрохолдингів. Але це не так. Доказ тому — СФГ «АСТРА» — сімейна компанія, яка не лише застосовує новітні технології, а й впроваджує програми захисту родючості ґрунтів та підтримує соціальні проекти в селах.
СФГ «АСТРА.» розпочала свою діяльність із 1999 року, маючи в обробітку лише 50 га поля. Крок за кроком компанія збільшила свій земельний банк до 2250 га. Сьогодні на цих землях у Глобинському і Семенівському районах Полтавської області господарство вирощує кукурудзу, сою, пшеницю, ячмінь, соняшник. Компанію «АСТРА.» можна впевнено назвати одним із найуспішніших виробників у регіоні, адже навіть за таких несприятливих погодних умов, які були цього року — рівень врожайності у компанії — чи не найвищий. Такі здобутки тут пояснюють просто: використовують якісне насіння і не шкодують коштів на добрива, але вносять їх лише на основі даних аналізу ґрунту.
«Аналіз ґрунту ми проводимо щоосені, — розповідає операційний директор СФГ «АСТРА» Андрій Горобець. З власного досвіду ми переконалися, що внесення добрив на підставі аналізу дозволяє ефективніше використовувати ресурси».
Добрива під цьогорічний врожай СФГ «АСТРА.» вносило за тими рекомендаціями, які отримало в результаті проведення комплексної агродіагностики поля від компанії AgriLab. І результат — виправдав очікування.
Першим етапом комплексної агродіагностики був відбір зразків ґрунту автоматизованим пробовідбірником. Такий спосіб відбору дозволив забезпечити однакову глибину отримання проб та чистоту зразків. Кожній пробі присвоювався унікальний штрих код та GPS-прив’язка до точки координат відбору. Після отримання даних лабораторного аналізу було розроблено агрохімічну картограму розподілу елементів живлення по полю. Окрім агрохімічних факторів, комплексна агродіагностика включає дослідження погодних умов місцевості — кількості опадів та температурних показників за 10 років. Сукупність цих даних дозволяє визначити природній потенціал поля для вирощування тієї чи іншої культури та розробити ефективну систему удобрення.
Врожай, вирощений на основі такого сучасного наукового підходу, переконує — аналіз ґрунту таки варто проводити.
«Для вирощування соняшника згідно рекомендацій ми внесли добрива з підвищеним рівнем фосфору, — розповідає Андрій Горобець. Середня урожайність соняшника в цьому році — 34 ц/га. Це при тому, що у цьому році в нашому регіоні більше 25 ц/га — мало хто збирає. Як 25 ц/га отримають — то й вже радіють. У нас тут дуже сухо було. Із 1 квітня по 1 вересня випало від 80 до 100 мм опадів. І серпень такий страшний був — 42 С в тіні».
По іншим культурам результати видались ще більш промовистими: «Середня врожайність ярого ячменю цього року — 44 ц/га. Як на цей рік — не погано зовсім. А от сою ми зібрали по 23 ц/га. Це при тому, що у цьому сезоні в нашому регіоні збирають по 13-15 ц/га. А в нашому господарстві, за рахунок тих рекомендацій, які видав AgriLab, ми внесли саме ті добрива і в тих кількостях, які необхідні були: і не занадто багато, і не мало, це один із факторів — таких результатів врожайності. Звичайно, порівнюючи з минулим роком, який був сприятливіший і за кількістю опадів, і за температурними показниками, цьогорічний врожай — менший. Однак, порівнюючи з іншими господарствами — у нас один із кращих показників врожайності цього року. І важливу роль у цьому відіграла розроблена система живлення на основі аналізу ґрунту».
У СФГ «АСТРА.» на власному досвіді переконалися, що якісний аналіз ґрунту дозволяє суттєво оптимізувати використання ресурсів та отримати кращу врожайність за менших витрат.