Кадри вирішують все

Як би стрімко і успішно не розвивалася робототехніка, але без кваліфікованого фахівця із сучасними знаннями і вміннями працювати з hi-tech обладаннням – не обійтися. Сьогодні питання впровадження новітніх технологій та проблеми підготовки кадрів обговорювали в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

Аграрний сектор створює величезну кількість робочих місць. І при цьому динаміка зростання заробітніх плат – чи не найвища: агропрофесії входять до топ-10 високооплачуваних в Україні. Однак, це стосується саме таких “дефіцитних” вакансій, як фахівець з точного землеробства, агрокібернетик, експерт з діджиталізації даних поля. Структура вакансій – змінюється. Автоматизація і роботизація аграрного виробництва поступово витісняє «робочі» спеціальності.

Зараз робота в агарній сфері потребує знань в агрохімії, ІТ, інженерії, вмінь використовувати і налаштовувати програмне забезпечення, використовувати сенсорні датчики і технології для аналізу грунту і стану посівів, працювати з ГІС-технологіями“, – зауважив СЕО AgriLab Ярослав Бойко.

Аграрні компанії сьогодні потребують фахівців з точного землеробства, агрокібернетиків, агрохіміків, біоінженерів. Для якісної  підготовки таких спеціалістів потрібен відповідний рівень технологічного забезпечення. Але, на жаль, маємо визнати, що матеріальні можливості університетів поки що не відповідають вимогам сьогодення. І самотужки з цією проблемою заклади освіти не впораються.

Рік тому компанія AgriLab зробила свій внесок у вирішення “кадрового питання” в агросекторі і представила навчальний проект AgriStart., який переріс у магістерську програму з точного землеробства. І це – лише початок шляху.

Партнерство бізнесу і університетів у підготовці висококваліфікованих кадрів має бути “мейнстрімом”. І місія такої співпраці – не лише у тому, щоб відкрити студентам доступ до сучасних технологій, інноваційного обладнання, лабораторій, а й змінити світогляд студентів, навчити їх швидко реагувати на виклики сьогодення, пристосовуватись до змін і самим створювати ці зміни. Агробізнес потребує інновацій.

 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.