Хто став агрочемпіоном 2020 року? | Agrilab
Хто став агрочемпіоном 2020 року?

Під час конференції “Large Farm Managment”, яка відбулась 10 вересня, нагородили найкращих управлінців в категорії великих агрокомпаній. Переможців обирали шляхом голосування експертної групи, до складу якої входив і Ярослав Бойко, СЕО AgriLab.

Отже, цього вечора кубки отримали:

  • У номінації «Генеральний директор» – Юрій Косюк, МХП
  • «Маркетинг директор/директор з комунікацій» – Юлія Каменєва, LNZ Group
  • «НР-Директор» – Світлана Мозгова, Astarta-Kyiv
  • «Головний інженер» – Микола Ніколайчук, Agro Region
  • «Головний агроном» – Віктор Марцишин, МХП
  • «Директор з інновацій» – Богдан Кривіцький, @ІМК
  • «Директор з виробництва» – Володимир Кравцов, Agro Region
  • «Фінансовий директор» – Анастасія Усачова, Kernel
  • «Комерційний директор» – Андрій Полтавець, LNZ Group
  • «Операційний директор» – Олександр Вержиховський, @ІМК
  • «Ментор» – Алекс Ліссітса, ІМК

Хто стане чемпіоном наступного року – невідомо. Однак одне можемо сказати точно – майбутні переможці вже працюють над своїм успіхом…

Нагородження агрочемпіонів стало яскравим фінальним акордом заходу. Але не менш захопливою та цікавою  була і сама конференція. Тож про що говорили спікери?

Коли світ почне оговтуватись після коронокризи?  Не раніше 2021-2022 року.  Про -це , а також про тенденцію деглобалізації та вплив глобальної кліматичної кризи розповів Назар Бобицький, керівник Брюссельського офісу Української асоціації бізнесу і торгівлі.

Іван Верлан, партнер McKinsey&Company та Степан Яшин, ассоційований партнер, ко-лідер Агро-Практики в СНД МcKinsey&Company  говорили про зміни споживчих уподобань та їх вплив на АПК. Зокрема, фахівці зазначили, що за час коронакризи АПК і виробництво харчових продуктів постраждало найменше. Навіть навпаки, люди почали приділяти більше уваги питанням якості продуктів. А от найбільше попит впав на та такі категорії товарів, як  косметика та взуття.

Під час дискусії “Вектори змін у споживацькій поведінці” Наталія Микольська, експертка з стратегічних трансформацій, Торговий представник України (2015-2018 рр), Андрій Науменко, власник та директор ТОВ «Лубним’ясо» , Петро Григор’єв, генеральний менеджер, співзасновник «Агроексперт Трейд»та Анна Морозова, співвласник ТМ Вітамінна Коробка поділилися своїм досвідом веденням бізнесу в умовах пандемії. Зокрема, Петро Григор’єв зауважив, що компанія “АгроекспертТрейд” (яка, до речі, теж є партнером AgriLab і починала виробництво з агродіагностики поля – ред.) за період карантину збільшила поставки саме на внутрішньому ринку, знайошовши нових прихильників досить незвичного для українських споживачів продукту – спаржі.

Олена Бойченко, директор Human Capital Advisory Services Deloitte розповіла про тренди аграрного сектору в сфері людського капіталу. У панельній дискусії, присвяченій цій же темі, брали участь Ольга Трофімцева, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України (2019 рік); Петро Мельник, Виконавчий директор Agricom Group; Анатолій Циркун, Генеральний директор UCABevent; Тетяна Пашкіна, HR-експертка; Руслан Марков, Провідний фахівець Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України. Вони зауважили, що ефективність роботи працівників за час роботи в онлайн режимі – не знизилась. Ба, більше – 80% роботодавців позитивно оцінило досвід віддаленої роботи і готові до реорганізації офісів. 

Роман Шеремета, професор економіки університету Кейс Вестерн розповів про макроекономічні тренди. Один із них – орієнтованість на національні ринки. Тож – купуйте українське!

Тему макроекономічних викликів продовжили Валерій Пекар, викладач Kyiv-Mohyla Business School [kmbs], співзасновник платформи Нова Країна, Оксана Маркарова, Міністр фінансів України (2018-2020 рр), Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України (2015-2019 рр), Олександр Печерицин, головний економіст Crédit Agricole,  Сергій Цівкач, виконавчий директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій Ukraine Invest.  Звісно, приводів для оптимізму в сфері економіки на найближчий час – не так багато, але вони є.

Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, говорив про ринок землі. Він розповів про роль ОТГ в нових умовах, про можливі зміни нормативної грошової оцінки землі та зауажив, що з 1 липня 2021 року буде запроваджено щотижневе інформування громадськості  про продаж земель: скільки гектарів, де, яка ціна і які норми по концентрації.

Завершальну дискусію конференції провели Алекс Ліссітса, Президент УКАБ, Генеральний директор ІМК, Сергій Кравчук, Генеральний директор Gals Agro, Євгеній Радовенюк, Генеральний директор BZK Grain Alliance, Владислав Чечоткін, співзасновник ROZETKA та Юрій Косюк, Голова правління МХП. Як вплинула коронакриза на їх компанії? ТОП-менеджерам вдалось знайти і позитивні моменти. Владислав Чечоткін зауважив, що від початку карантину в ROZETKA на  1000% зросла кількість онлайн замовлень харчових продуктів. Євгеній Радовенюк розповів, що його компанії вдалось оптимізувати управлінський та організаційний процес – менше витрачати часу на наради, відрядження. Сергій Кравчук розповів про значні перспективи розвитку біоенергетики в Україні, а Юрій Косюк заспокоїв споживачів, зазначивши, що на ринку виробництва курятини ситуація залишається стабільною.

Цього року світ зіштовхнувся з глобальною непередбачуваною кризою. Втім, головне – зробити правильні висновки з тих уроків, які дає життя.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.