Як покращити врожайність? Досвід Digital Field

На першому полігоні аграрних інновацій Digital Field компанія AgriLab представила технології та підходи, які дозволяють отримувати більше прибутку з кожного гектара, заощаджувати ресурси, мінімізувати ризики, пов’язані з кліматичними змінами.

Про це повідомляє Latifundist.com

Зі слів СЕО AgriLab Ярослава Бойко, участь компанії в проекті Digital Field дасть змогу продемонструвати ефективність технологій точного землеробства та індивідуального підходу до кожного поля.

«Ми надаємо комплексний агрономічний супровід Digital Field: аналізуємо дані, підбираємо технології, проводимо моніторинг. Сьогодні український агробізнес перебуває у «зоні турбулентності» — економічна криза та погодні катаклізми змушують аграріїв замислитись про зміни та впровадження інновацій. Але з чого починати? Скільки це коштує? Яка ефективність нових технологій? І, зрештою, чи усі ці інновації справді дієві? Сьогодні аграрій має безліч запитань і сумнівів. Тому ми вирішили показати весь процес впровадження інновацій: від аналізу даних поля і агротехнологій — до картографування врожайності і діджиталізації. Також ми відкрили доступ до системи MyAgriLab, де можна переглянути усі дані поля: історію, агрохімічні карти, NDVI та інше», — зазначив Ярослава Бойко.

Першим рішенням, яке застосувала компанія AgriLab на Digital Field, стала комплексна агродіагностика поля. ЇЇ алгоритм включає аналіз історії поля, агрохімічне та фізичне дослідження ґрунту, аналіз погодно-кліматичних даних та критичних факторів поля. При цьому, якщо зазвичай українські агровиробники проводять агрохімічне обстеження зонально або сіткою 5-10 га і більше, то на Digital Field деталізація — 0,5 га. Це дозволило врахувати строкатість поля і підготувати більш точні рекомендації.

У результаті агродіагностики фахівці AgriLab визначили ефективну планову врожайність за середньо-багаторічних погодних умов. Для кукурудзи на цьому полі — це 8,6 т/га, для соняшника — 3,1 т/га. Для досягнення такої врожайності було розроблено стратегію по системі живлення культур.

«Комплексна агродіагностика поля дозволила суттєво оптимізувати витрати на добрива. Знаючи, яких елементів у ґрунті не вистачає, а яких — вдосталь, ми підібрали відповідні добрива і, наприклад, зменшили витрати на калійні добрива, адже ґрунти нашого поля і так високозабезпечені цим елементом живлення», — розповів Юрій Борисенко, агроном Digital Field.

Також компанія AgriLab провела вимірювання твердості ґрунтів, за результатами яких було вивялено значні ущільнення.

«Фахівці рекомендували нам провести глибоке рихлення. Ефективність цього рішення ми побачили у травні, коли опадів було дуже багато, але на полі вже не було перезволожених ділянок — так званих  «блюдець», адже волога проникала вглиб до кореневої системи. Компанія AgriLab проводить аналіз даних нашого поля та підбирає рішення і технології, які варто застосувати, адже точне землеробство тому й точне, що повністю підходить до характеристик поля», — відзначив Юрій Борисенко.

Наразі фахівці AgriLab проводять діагностику азотного живлення кукурудзи. За даними метеостанції iMeteos, з часу посіву на полі випало понад 150 мм. Були тривалі проливні дощі, а це сприяє промиванню нітратного азоту. Тож вже незабаром на Digital Field очікують результатів діагностики для підживлення кукурудзи.

Нагадаємо, AgroOnline™ надав свій сервіс управління агропідприємством, де фіксуються всі експерименти та дослідні роботи, тобто, весь цикл виробництва в Digital Field.

Детальніше про всі технологічні операції на Digital Field дізнавайтесь з польових відеозвітів:

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.