Менеджмент грунтів для збільшення прибутку | Agrilab
Менеджмент грунтів для збільшення прибутку

Менеджмент грунтів для збільшення прибутку: успішні “кейси” та ефективні рішення на конкретних прикладах господарств Київщини, – лише така тема могла відірвати агрономів та керівників агрокомпаній регіону з поля у “час-пік” – період жнив.

Компанія AgriLab продовжує серію регіональних семінарів. Цього разу зустрічалися з аграріями Київської області. Захід пройшов на базі ТОВ “Біотех ЛТД” у с.Городище, Бориспільського району. Вибір такої локації був не випадковим, адже саме тут учасники семінару могли не лише почути про сучасні інноваційні технології, а побачити результати їх впровадження на полях компанії…

“Як компанія “Біотех ЛТД” збільшувала прибутковість: відверто про невдачі та досягнення” – з цієї розповіді керівника господарства, а до того ж – науковця, професора Анатлія Бикіна і розпочався семінар. Позитивної фінансової динаміки компанії вдається досягнути завдяки ефективному використанню ресурсів: тут їх не витрачають навмання, а чітко знають що, коли і де вносити. Для цього у господарстві проводять комплексну агродіагностику поля – для створення оптимальної системи удобрення, а додаткове підживлення культур здійснюють на основі даних діагностики азотного живлення під час вегетації.

Детальніше про алгоритм комплексної агродіагностики та її економічні і агрономічні результати розповів Ярослав Бойко. Також він розповів про динаміку впровадження інноваційних підходів до землеробства в різних регіонах країни.

Детальніше на регіональних особливостях  грунтів та їх природного потенціалу зупинився Володимир Махота.  Як зауважив експерт, від потенціалу грунту залежить 60% врожайності, тому після його доповіді багато аграріїв замислилось про проведення аналізу грунту. Адже ресурси – щораз дорожчають.

Тему розумної економії на добривах продовжив Владислав Лавріненко. Він розповів про успішний досвід менеджменту грунтів у компанії “Іст Агро”. Зокрема, на прикладі конкретних технологічних карт фахівець продемонстрував вплив різних способів обробітку грунту на врожайність соняшника та порівняв результати застосування різних схем живлення.

Практичним “кейсом” поділився з аграріями Юрій Лисак, головний агроном компанії AgroRegion. Він розповів про  ефективну технологію вирощування кукурудзи на піщаних грунтах. Компанія  AgroRegion активно проводить дослідницьку роботу. Наприклад, цього року наполях компанії впровадили диференційований посів кукурудзи, заклали дослід по ефективності 12 видів добрив, традиційно провели комплексну агродіагностику поля.

Про інновації та їх ефективність говорив Віталій Андрющенко, головний технолог служби рослинництва компанії KERNEL. Він представив технологічну карту по вирощуванню соняшника та розповів про результати багатьох досліджень, які проводяться компанією у різних регіонах країни.

Як підібрати оптимальну технологію внесення мінеральних добрив та в чому особливості кожної з них розповів Олег Приходько, представник компанії Farmet. Зокрема, він зауважив, що вносити добрива без аналізу – як міряти “середню температуру” по палаті – небезпечно для фінансового здоров’я агробізнесу.

Жоден агросемінар сьогодні не обходиться без теми “діджиталізація”. Олег Москаленко, керівник напрямку діджитал-розробок компанії AgriLab не лише говорив про цифрові інструменти, а й показав як вони діють, які можливості мають та які результати приносять,  продемонструвавши Портал Агронома My AgriLab, який сьогодні успішно використовує вже чимало компаній.

Програма семінару була дуже начисеною, та час промайнув швидко. Безшаблонно і відверто аграрії  обговорили багато важливих питань та знайшли для себе оптимальні рішення, які дозволять отримувати більше прибутку з кожного гектара.

 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.