Нові технології змінюють уявлення про агропрофесії

Компанія AgriLab у межах навчального проекту AgriStart провела профорієнтаційну зустріч із школярами. До лабораторії інновацій, створеної у Національному університеті біоресурсів та природокористування України, завітали діти з різних куточків України, щоб більше дізнатися про професії аграрного напрямку.

Як з’ясувалося, уявлення учнів про фах агронома сповнене стереотипів, як про застарілу, малооплачувану, непопулярну професію. Проте, побачивши  дрони, сенсорне обладнання, портативні лабораторії, комп’ютери, які сьогодні використовуються на полях, школярі змінили своє ставлення та профорієнтаційні вподобання.

«Аграрний сектор – другий за величиною роботодавець в Україні та лідер по темпу росту заробітніх плат. Однак, статистика свідчить: абітурієнти традиційно віддають перевагу таким спеціальностям, як «право», «філологія», «менеджмент», хоча на ринку праці пропозиція таких фахівців перевищує попит. І цей рік, вочевидь, не стане виключенням. Разом з тим, аграрні компанії відчувають постійний кадровий дефіцит у таких спеціальностях, як  агрохімік, агроном, інженер-механізатор. Тому важливо проводити профорієнтаційні заходи із школярами та представляти їм переваги, можливості та перспективи здобуття аграрного фаху», – зауважив куратор проекту AgriStart Олександр Гайдай.

Довідка: AgriStart – навчальний проект, створений компанією AgriLab з метою підвищення технологічності, інноваційності агроосвіти, відкриття доступу студентам до сучасного обладнання цифрових технологій та точного землеробства. У 2017 році на базі Національного університету біоресурсів та природокористування компанія AgriLab відкрила лабораторію інновацій.

AgroPortal 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.