Точне землеробство – Agrilab
Точне землеробство
ФГ «Світанок»

“Компанія «Світанок» була заснована в 1991 році, з того часу і до сьогоднішнього дня ми виросли з п’яти гектарів до 3,2 тис га землі. Наразі в підприємстві працює 100 чоловік, займаємось рослинництвом та частково переробкою, зокрема, випікаємо хліб, який реалізуємо в області. Вирощуємо шість культур: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, ріпак та соняшник. В структурі посівів кожна культура займає біля 500-600 гектарів. За рахунок такої сівозміни ми страхуємо ризики”, – розповідає Микола Надточий, керівник ФГ “Світанок”.

 

Замовити послугу
Опис проекту

Коли ви почали займатись точним землеробством?
Ґрунтовно світ відкрив ці технології досить недавно. Проте ми стараємось йти в ногу за часом від самого початку. З 2002 року почали поетапно вводити окремі елементи точного землеробства, в 2004-му купили сівалку, яку відразу модернізували.
В 2008 році ми почали співпрацювати зі співробітниками «Agrilab», які на той час працювали в компанії Дружба-Нова. Обмінювались досвідом в технологіях точного землеробства, вивчали системи GreenStar.
Останній наш досвід в напрямі впровадження елементів точного землеробства – агродіагностика. На певному етапі прийшло розуміння, що спочатку треба зрозуміти природу землі, а потім щось в неї вносити.
Як розпочиналась ваша співпраця з компанією «Agrilab»?
Ми почали співпрацю на 1,1 тис га. Вони розкрили очі нам на багато речей. Ми раніше робили аналіз ґрунту самостійно, але це був простий підхід, він не давав відповіді на всі наші питання. В даному випадку діагностика та рекомендації «Agrilab» направлені на точне землеробство, дозоване внесення добрив на кожний квадратний метр. Для чого ворочати землю, не знаючи її потреб? Це ж все витрати. В результаті ми можемо управляти собівартістю продукції.
Чи не виникло у вас бажання провести аналіз на всіх землях?
Звісно, ми вже домовились до кінця року провести обстеження всіх полів.

Результати

Що Ви для себе зрозуміли за результатами агрохімічного аналізу?
Раніше внесення добрив відбувалось інтуїтивно. Ми активно насичували добривами землю, проте до кінця не розуміли, де їх потрібно більше вносити, а де навпаки – не треба. Зараз картина повністю прояснилась.
Наприклад, на полі, де ми знаходимось, калію більше норми, а ось фосфору не вистачало для планової урожайності. Також потрібна сірка, хоча думали, що її достатньо. Агрохімічний аналіз дозволив нам не вносити зайвих добрив. Того ж калію ми би вчергове внесли 100 кілограм, але вчасно зупинились.
Наскільки вдалось скоротити обсяг внесення добрив?
Приблизно на 30%. І це при тому, що в сукупних витратах добрива займають 30-40%. Проведення обстеження себе вже окупило в рази.
А як щодо урожайності?
Ми демонструємо гарну урожайність, наприклад, по ячменю виходимо на 7,5 т/га. Звісно, на кінцеві результати впливає ціла купа факторів, знання характеристик ґрунту на основі агрохімічного аналізу – серед таких.

Коментар від клієнта
Микола Надточий
Керівник ФГ «Світанок»

“Використання добрив скоротилося приблизно на 30%. І це при тому, що в сукупних витратах добрива займають 30-40%. Проведення обстеження себе вже окупило в рази”.

Замовити послугу
Iм'я:
Телефон:
Email:
Назва компанії:
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.