Думка агронома: точне землеробство в Україні (відео)

З чого починався шлях точного землеробства в Україні? Чому за цими технологіями – майбутнє? Про це розповів Владислав Лавріненко – агроном з величезним досвідом впровадження елементів точного землеробства на полях різних агрокомпаній.

Хоча в Україні і не так багато господарств мають впроваджені технології точного землеробства, проте з кожним роком – їх більше. І до цього спонукають економічні фактори.

“Впровадження точного землеробства відбувається хоч і не великими темпами, проте воно йде. Всі починають дивитися на економію. На економію і економіку. Бо спочатку треба щось зекономити, щоб отримати ту економіку. Але звісно, перед тим мають бути певні витрати на переобладнання чи закупівлю того чи іншого агрегата”.

Владислав Лавріненко був одним із “першопрохідців” у впровадженні технологій точного землеробства в Україні. Такий інноваційний досвід він отримав у компанії “Дружба Нова”, яка першою в Україні, ба навіть в СНД, впровадила весь комплекс технологій точного землеробства.

Він зауважив, що для того, щоб отримати бажаний результат від інновацій, має бути поетапний план їх впровадження. Адже точне землеробство – поняття, яке включає багато технологій: і диференційованого внесення ресурсів, і картографування врожайності і т.д. Тож перш, аніж інвестувати кошти в переобладнання або купівлю техніки, потрібно мати план, програму поетапного впровадження точного землеробства.

Владислав Лавріненко переконаний, що за технологіями точного землеробства – майбутнє. Адже ціни на виробничі ресурси з кожним роком все вищі і вищі. І вихі тут лише один – оптимізувати їх використання.

“Левова частка витрат у технологічній карті – це добрива. Кожен аграрій замислюється над тим, що потрібно, в першу чергу, приймати рішення виходячи від економічних показників. Можна отримати високу врожайність, але не побачити економіки, а можна отримати і середньостатистичну, але зі значно кращим економічним результатом”.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.