Добрива – чітко за технологією | Agrilab
Добрива – чітко за технологією

Із досвіду американського фермера

Вносити добрива за старими технологіями – неправильно хоча би тому, що погодні умови постійно змінюються. І методи, які давали хороший результат ще вчора, сьогодні будуть неефективними. Натомість, на думку практиків, рішення, які пропонують новітні технології, потім принесуть хороші результати. Навіть якщо на перший погляд вони здавалися дивними.

«Упродовж останніх 5 років я працював над створенням успішної диференційованої програми із внесення азотних добрив на своїй фермі – і був приголомшений появою нових онлайн-додатків, що регулюють та дають рекомендації щодо підживлення азотом. Такі програми знають всі особливості моїх полів краще, ніж я сам», – каже Коррі Холмс, фермер, що господарює поблизу міста Лінкольна.

Раніше К. Холмс користувався рекомендаціями щодо внесення азотних добрив, які базувалися на вмісті органічної речовини в ґрунті та його типах. До такого рішення його привів вологий 2009 рік, який іще раз підтвердив необхідність та доцільність проведення змін у підходах до ведення господарства.

«Погодні умови стають все екстремальнішими та непередбачуваними. Ми відчували, що необхідні зміни», – каже він. Фермер повністю відмовився від осіннього внесення азоту. Натомість, він змістив на весну передпосівну програму внесення сечовини, з наступним розрахунком заходів диференційованого внесення безводного аміаку в рядкову зону під час операцій по догляду за кукурудзою.

Дворічні дослідження забезпечили підвищення урожайності в середньому на 0,94 т/га за диференційованого внесення азоту, навіть при умові зменшення його дози на 10% від загальної норми. Комп’ютерна програма диференційованого внесення азоту, який тестував Корі та інші фермери упродовж 2015 року, містив у собі чимало корисної, з практичної точки зору, інформації, що, в свою чергу, забезпечило додаткову надбавку до урожаю. Так, на експериментальних полях спостерігалось підвищення показника урожайності на 314-627 кг/га, порівняно з тим, що був до початку використання розробленої фермерами програми диференційованого підживлення.

«Ми думали, що досить добре знаємо наші господарства, тому було важко повірити прогнозам комп’ютера, особливо коли вони відрізнялися від нашої думки щодо проходження процесів у ґрунтах та на їх поверхні», – каже він.

Комп`ютерна програма дозволила фермеру дійти до висновку про більшу мінливість, аніж йому попередньо здавалося, деяких його угідь (з діапазоном ґрунтового покриву від глинистих з лужною реакцією до піщаних ґрунтів класу А), порівняно з рештою ділянок. Базуючись на цих даних, були запропоновані рекомендації, які і його самого інколи збивали з пантелику.

Зливи на початку сезону ускладнили тестування моделі підживлення. Крім того, це іще раз підтвердило доцільність та переваги безперервного оновлення даних щодо вмісту азоту у ґрунті, залежно від етапу розвитку культури та погодних умов.

Після того, як безпосередньо перед сівбою Корі Холмс вніс 60% необхідної норми карбаміду, він використовував додаток з метою визначення правильної та обґрунтованої норми підживлення безводним аміаком уже під час міжрядного удобрення у травні.

«Перевагами використання комп`ютерної діагностики є здатність відстежувати погоду, що, у свою чергу, дозволяє моніторити процеси, пов’язані з забезпеченням ділянки азотом – як до його внесення у міжряддя, так і впродовж всього вегетаційного періоду», – стверджує фермер.

Врожайність не знизили навіть затяжні дощі у червні: спрацювала автоматизована система попереджень про зниження рівня азоту. Це змусило фермера в кінці липня «рятувати» кілька своїх полів, вносячи карбамід авіаційним методом.

«Вже у нинішньому році ми постійно порівнюємо поради комп`ютерних програм та дані, отримані внаслідок нашої практики господарювання. Розходження доволі великі – і вже під час жнив ми зможемо побачити результат роботи по новому», – підсумовує Холмс.

cornandsoybeandigest.com

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.