Рецепти «здоров'я поля»: підсумки конкурсу | Agrilab
Рецепти «здоров’я поля»: підсумки конкурсу

12 жовтня у фінальному змаганні зійшлись півфіналісти конкурсу «Здоров’я поля». П’ять робіт і лише один головний приз – можливість втілити свою технологію в господарстві Agrilab Farming, а на додачу – ще й 50 тис грн. Тож боротьба була запеклою.

Коли учасник чує своє ім’я, він ледь тамує хвилювання. Кілька кроків – і в руках опиняється диплом, пакет з подарунками й омріяний сертифікат на 50 тис грн. Зал вибухає оплесками, серед яких вуха розрізняють омріяні «Вітаю з перемогою!».

Так, завершився конкурс «Здоров’я поля» – спільний проєкт компанії Agrilab та інтернет-видання AgroPortal, що був реалізований за підтримки Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти України. Він стартував у квітні як освітній захід, що стимулює молодь до пошуків рішень актуальної проблеми сільського господарства. Але не тільки на папері.

«Важливість конкурсу «Здоров’я поля» в тому, що переможці зможуть втілити свої ідеї в умовах реального виробництва – нашого господарства Agrilab Farming», – підкреслює Ярослав Бойко, СЕО Агрілаб.

Звідси й суворі вимоги до робіт конкурсантів.

«Загалом до участі в конкурсі було подано більше 20 рішень – це багато, враховуючи, що студенти мали не просто написати есе чи зняти ролик про те, як вони хочуть щось вдосконалити. Їм потрібно якісно опрацювати тему, провести низку дослідів, аби дійти до фіналу й показати гарний результат», – відзначає Іванна Панасюк, менеджерка проєктів AgroPortal.

Роботи, що брали участь у конкурсі, спершу оцінювали голосуванням: кожен охочий міг ознайомитись із доробками й віддати свій голос за одного чи й кількох учасників на сайті AgroPortal. Такий підхід дозволив визначити не тільки інформаційно-цінні роботи, а такі, що при цьому є цікавими аграрному світу. Все просто: актуальність і подача продукту значать не менше, ніж його якість.

«Готувати спеціалістів на вимогу бізнесу – це головне завдання аграрної освіти», – наголошує Тетяна Іщенко, директорка ДУ «НМЦ «Агроосвіта».

Голосування визначило 7 найкращих робіт, але через те, що двоє учасників не змогли взяти участь у «захисті», конкурсна комісія обирала призерів із 5-ти півфіналістів. До суддівської ради увійшли: Ярослав Бойко, СЕО Agrilab, Володимир Махота, керівник відділу науково-технологічного забезпечення Agrilab, Каріна Кулик, агроном Agrilab Farming, Тетяна Іщенко, а також Ольга Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України (2019р.).

Ось уже годину триває захист робіт. Кожен учасник має лише 10 хв. аби зацікавити своєю роботою, а по тому – ще й гідно витримати питання, що так сипляться з-за суддівських столів. Тисячне перечитування своєї роботи, оцінка конкурентів, гамування страху… Й ось все позаду, й судді готові виносити вердикт, та спершу дають кілька порад.

«Всі ідеї класні, в когось більше опрацьовані, в когось менш, але всіх їх можна розвивати, – підкреслює Ярослав Бойко.Якщо ви не зупинитесь на досягнутому, то з цього можуть бути класні технологічні рішення для виробництва. Але в мене прохання до студентів і їхніх викладачів – в роботах завжди повинна бути економіка. В часи коли я захищав диплом і дисертацію, ніхто про це не говорив і в кінцевому результаті ті роботи припадали пилом на поличках, а не йшли в реальне виробництво, бо через те були нецікаві бізнесу. Тому всі доповіді потрібно далі розвивати до більш практичних технологічних рішень, які будуть цікаві фермерам і з точки зору економічності».

«Сьогодні є багато можливостей, різних конкурсів, та мало хто наважується презентувати свою ідею. Ви здолали свої страхи. Шукайте знання звідусіль і не зупиняйтесь у своєму розвитку. Сучасний агроном виховує себе сам», – підкреслила Каріна Кулик, агроном Agrilab Farming й колишня учасниця однієї з освітніх програм Agrilab.

«На EXPO 2020, великій аграрній виставці, що зібрала 190 країн, головне питання –  «Як ми вироблятимемо їжу завтра?». Тут надзвичайно багато тем і деякі з них ви сьогодні зачепили, – звертає увагу Ольга Трофімцева. – Ви всі переможці, бо мали сміливість презентувати свої ідеї. Те, що ви робите, – дуже круто, і я сподіваюсь, що ви на цьому не зупинитесь».

І от нарешті оголошують результатів. Всі півфіналісти відзначаються цінними подарунками, а срібні та бронзові призери – ще й  планшетами.

Третє місце посіли Микола Шелест і Оксана Дацько з Сумського національного аграрного університету за роботу «Припосівна обробка насіння рідкими біодобривами».

Вони пропонують рішення, яке може бути інтегроване у будь-яку сівалку для того, щоб проводити обробку насіння біодобривами безспосередньо при сівбі. Це дозволить уникнути дії прямих сонячних променів та забезпечити рівномірне покриття добривами по поверхні насінини.

«Срібло» отримують Роман Марченко та Яна Харченко з Глухівського агротехнічного інституту ім. С.А. Ковпака Сумського НАУ за роботу «Інноваційні рішення в живленні рослин».

Автори взялись розв’язати цікаве завдання: як збільшити ефективність внесення органічних добрив? За рахунок попереднього поділу на рідку та тверду фракцію можна суттєво зменшити витрати на внесення органіки. А як потім вносити рідку органіку? Про це і йдеться в роботі молодих дослідників.

Перемогу ж здобуває Максим Ковальчук, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України, за роботу «Використання добрив із підвищеною ефективністю». Каже: грошовий виграш витратить на саморозвиток.

Його розробка полягає в спеціальній оболонці добрив, що дозволить підвищити їх ефективність. Адже для легких грунтів необхідні добрива, що погано розчинаються у воді (щоб не втрачалась нітратна форма), не швидко піддаються перетворенню мікроорганізмами і в той же час – легкодоступні для рослин. Здається, що ці формулювання суперечать один одному: неможливо мати добриво, яке повільно витрачається, але легко засвоюється рослиною. Завдяки спеціальній оболонці добрив, яку, до речі, можна виготовити з деяких побутових відходів, їх ефективність збільшиться, а відтак норму можна зменшити на 20-30%. При тому така оболонка захищатиме сходи від токсичної дії добрив та не обпікає коріння.

Що ж, конкурс продемонстрував: агро-фахівці завтрашнього дня розуміють «вузькі» місця виробничого процесу і шукають практичні рішення, які дозволяють вийти на новий рівень ефективності.

Ольга Трофімцева зауважила: «Приємно було слухати захист робіт від кожного фіналіста конкурсу «Здоров’я поля», адже в їхніх проєктах були порушені актуальні теми. Тому створюйте майбутнє, реалізація якого з такими прогресивними компаніями, як AgriLab, стане сучасністю українського АПК».

Що ж, конкурс «Здоров’я поля», його неймовірно талановиті учасники та вдумливі роботи дають привід з оптимізмом і впевненістю дивитися в майбутнє!

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.