Азотні добрива для озимих | Agrilab
Азотні добрива для озимих

Які азотні добрива обрати цього року? Діюча речовина, ціна… які критерії у Вас при виборі добрив?  Продовжуємо рубрику “гарячі” запитання до експерта компанії AgriLab, Володимира Махоти від журналістів Growex

-Пробіжимося по запитаннях, дамо людям  відповідь. Часто виникають запитання, а відповідь на них самостійно дати неможливо, або лише поверхнево. Я здивована, бо була впевнена, що карбамід одне з кращих добрив цього року, а виявилось, що ні…

-Карбамід не буде працювати, якщо буде холодно. А весна ще довго буде прохолодною.

-Чи відрізняється азотне живлення озимого ячменю від озимої пшениці?

-Живлення озимого ячменю трохи відрізняється, але він так само як пшениця потребує азот та сірку і підживлення до відновлення вегетації. Норма підживлення залежить від планової врожайності, і тільки потім ми будуємо систему живлення за результатами проведеного аналізу грунту.

-Чи боронувати розкущені посіви пшениці?

-Якщо питання стоїть- закриття вологи в південних регіонах, то треба обов’язково!

-Хотілось би почути більше про змішування добрив для внесення їх сівалкою при весінньому підживленні (приблизний склад та кількість).

-В даному випадку, ми можемо розглядати лише декілька видів добрив. Коли вноситься карбамід, аміачна селітру і сульфат амонію гранульований. Карбамід і аміачну селітру не можна змішувати, бо буде горе…, а от аміачна селітра та сульфат амонію можуть змішуватись між собою. Я взяв би добриво, яке містить три форм в одній гранулі:  аміачну, нітратну і сірку. Такі добрива є на ринку.

-Чи можна змішувати КАС із сульфатом амонію?

-Так, можна. (розгорнута відповідь на це питання у інтерв’ю, від 02.03.2020 – ред.).

-Чи ефективний КАС по мерзлоталому?

-Так, КАС можна вносити в будь-яких етапах.

-Ти знаєш лабораторії, які роблять аналіз добрив?

-Звичайно, їх дуже багато. Але питання в тому, чи можуть вони згідно до своєї галузі акредитації проводити такий контроль якості.

-Чи потрібно робити аналіз добрив, які купуєш?

-Будь-яке добриво перед придбанням потрібно перевірити на вміст діючої речовини живлення. Навіть якщо є сертифікат. Фактичні характеристики треба знати для того щоб впевнитись у відповідності продукції згідно сертифікату, і що ми вносимо ту норму елемента живлення, яку запланували.

-Чи боронувати посіви після того, як розкидав селітру?

-Питання в тому, коли боронування застосовується і чи потрібне воно там, бо якщо земля пересохла, то очевидно, що боронування не дасть ніякого ефекту, бо таку операцію необхідно було виконати тоді, коли грунт мав певні агрофізичні властивості. Закрилась волога, а коли грунт сухий, то чи буде цей захід ефективний, потрібно дивитись в конкретних випадках. Взагалі, і внесення перед якоюсь грунтообробною операцією краще, ніж просто внесення. А от конкретно у цьому випадку, потрібно дивитись чи можна досягти ефекту від цієї операції чи тільки завдати шкоди рослині.

Зі свого прикладу знаю, що на півдні України дуже сильні вітри, які видувають вологу з грунту. Вони знімають верхній шар на грунтах не легкого механічного складу, утворюючи кірку. Тобто якщо вчасно не проведеш таку агротехнічну операцію-закриття вологи, то утворяться грудки,

-Так, на важкому грунті при не вчасному проведенню операції, навіть ротаційна борона не допоможе.

-На важкому грунті потрібно робити все вчасно, щоб не втрачалася волога, якої в цьому році і так дефіцит, щоб допомогти рослині створити хороші умови для розвитку.

-Чи є обгрунтованим внесення карбаміду  приблизно 135 кг сівалкою Після 31-ої фази?

-Це пізно. Це фаза активного стеблування. Сівалка поріже рослину. Тому тут потрібно використовувати спеціалізовані агрегати, а сівалка використовується лише для окремих випадків.

-Що робити, якщо у пшениці на весні фіолетовий відтінок?

-Фіолетове або антоціанове забарвлення може бути симптомом недостатньої кількості для рослини фосфору та стресові умови. Якщо мова іде про фосфор, то просто холодна погода і не відбувається споживання, оскільки коренева система у культури ще не розвинена, і рослина не може з грунту брати поживні речовини. Як протистояти? Потрібно розуміти, які добрива було внесено в грунт. Якщо ви допустили на будь-яких культурах антоціанове забарвлення, ви можете виправити візуальні симптоми, але на формування урожаю вже відбувся вплив і повернути назад неможливо. В таких випадках нічого не робити – не можна але як агрохімік, скажу що можна не допускати такого забарвлення використовуючи своєчасно агрохімічні прийоми.

-Чи впливає пізній посів на врожай?

-В будь-якому випадку або ранній або пізній посів впливає на врожай в бік зменшення.

-Які інтервали  між внесенням азоту?

-Перше внесення- до відновлення вегетації, а друге- від кінця кущення до початоку виходу в трубку.

-Які перетворення проходить NH4NO3 після внесення в грунт до того, як його поглине коріння пшениці?

-Мова іде про аміачну селітру, амонійна та нітратна форма. Нітратна форма ефективна у перше підживлення, коли слабка коренева система, тоді рослиною поглинається нітратна форма, вона не піддається ніяким перетворенням, вона використовується рослиною, а наступною використовується амонійна форма, яка піддається процесам нітрифікації, якщо надлишок азоту є в грунті, амонійна форма зв’язується з грунтово-вбирним комплексом обмінно і поступово піддається  нітрифікації – це довгий процес, який може тривати до декількох тижнів в залежності від температури.

-Підсів озимої пшениці ярою, що можна сказати про це?

-Якщо є бажання отримати середньостатистичний прибуток, то підсів потрібно проводити в окремих ділянках, але він економічно малоефективний, бо ті посіви, які підсіяно мають іншу якість, інший клас та ціну.  Цей варіант є малоефективним.

-Яра пшениця по технології буде як ячмінь ярий?

-Так, дуже схожа, лише кількість азоту буде інша. Спочатку потрібно визначити характеристики поля, на якому вирощується культура, а потім потрібно розраховувати потребу в добривах. Приймати рішення без результату аналізу не потрібно! Інакше рішення буде хибним.

-Який азот обрати, яка вартість діючої речовини, яке добриво  найдешевше?

А продовження розмови Ви можете переглянути на каналі AgriLabTV, де Володимир Махота детально  розповідає про наведені цифри в таблиці.

Для замовлення агродіагностики своїх полів та розрахунку системи удобрення телефонуйте 0674654909!

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.