Агрохімобстеження поля – фундамент ефективного рослинництва

Понад 80% аграріїв проводять систематично аналіз грунту. Але це – у США. В Україні ж, на жаль, цей показник в рази нижчий. Висока дохідність агробізнесу в нашій країні довгий час дозволяла агрокомпаніям залишатися у «стані спокою». Однак останнім часом тенденції до збільшення вартості ресурсів та орендної плати за землю змушують усіх замислитись про оптимізація виробництва.

Сьогодні в Україні є велика кількість агролабораторій. Більшість з них залишилися у спадок ще з Радянського союзу, коли аналіз ґрунту був обов’язковим і проводився кожні 5 років. Звичайно, застаріле обладнання та методики позначаються на якості аналізу. Проте щороку з’являються нові компанії, які пропонують послуги агрохімічного обстеження. У чому відмінність різних підходів до аналізу грунту? На що варто звернути увагу, щоб отримати об’єктивний результат? Ці питання найбільші компанії, які спеціалізуються на аналізі грунту, обговорили на семінарі: «Агрохімобстеження поля: сучасні підходи».

Ярослав Бойко, СЕО компанії AgriLab звернув увагу учасників заходу на те, що дослідження поля має бути комплексним. Аналіз ґрунту починається не в лабораторії, а ще на полі. Адже велике значення має відбір зразків ґрунту, методики та інструменти, які для цього використовуються. Компанія AgriLab для відбору проб ґрунту використовує автоматизований пробовідбірник з GPS прив’язкою. Кожна проба має свій унікальний штрих-код, а відбір фіксується в on-line системі на порталі AgriLab. Такий спосіб відбору закладає основи для впровадження у подальшому технологій точного землеробства. Агрохімічний аналіз грунту компанія AgriLab проводить у міжнародній лабораторії WARD. Окрім цього, методика обстеження поля, яку пропонує AgriLab, включає визначення погодно-кліматичних умов, критичних факторів вирощування культур та визначення природного потенціалу поля. Лише на основі усіх цих даних можна створити рекомендації, які дозволять виробнику отримати більше прибутку.

Володимир Махота, керівник науково-технічного відділу компанії AgriLab, навів такий приклад: «В одному господарстві, коли ми зробили обстеження і надали рекомендації, у перший рік нам не повірили і застосували наші рекомендації тільки на окремих полях. Чому? Тому що їхня система удобрення майже у два рази перевищувала ті норми, які рекомендували ми. У результаті вони були здивовані, що використовуючи на 60% менше добрив, можна отримати той самий рівень врожаю. Далі вони пішли шляхом повного обстеження полів та диференційованого внесення добрив по чотирьох елементах живлення. У 2016 році кукурудзи тут отримали від 13 до 16 тон. Середній рівень врожаю за три роки по господарстві перевищує 10 тон при дуже низькому фоні… Є два шляхи – або оптимізація затрат при тому самому рівні врожаю, або використання оптимальної кількості добрив для підвищення врожайності».

Якісний аналіз грунту – це фундамент з якого починається створення ефективної системи господарювання. Займатися рослинництвом «навмання» – ризикована і не вигідно. І з кожним роком все більше компаній переконуються у цьому.

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.