29,9 т/га кукурудзи на зрошенні: найкращий показник 2020 року | Agrilab
29,9 т/га кукурудзи на зрошенні: найкращий показник 2020 року

29,9 т/га (476,91 бушель на акр) кукурудзи на зрошенні і 24,3 т/га без зрошення: результати переможців Національного конкурсу на кращий врожай кукурудзи у США 2020.

Конкурс проходить щороку вже 56 раз. Переможців обирають у категоріях зрошувальних та незрошувальних полів у різних системах обробітку: no-till, strip-till, традиційна система. Також окремо визначають лідерів за врожайністю серед фермерів зони «кукурудзяного поясу» та фермерів з інших штатів.

2020 року найбільший врожай вдалось виростити Дону Столу, фермеру зі штату Мічіган. На зрошувальних полях з традиційною системою обробітку він вирощував гібрид Pioneer P0720AM. Втім, йому не вдалось перевершити результат, який здобув 2019 року Девід Хула з врожайністю 616.2 бушелів (майже 39 т/га), встановивши цим світовий рекорд.

Друге місце – у Даніеля Гауза з Південної Кароліни. На незрошувальному полі з no-till у місцевості, що не входить до «кукурудзяного поясу»  він отримав врожай 24,3 т/га (гібрид Pioneer P1847VYHR).

Загалом, результати лідерів змагання на полях без зрошення такі:

У категорії традиційного обробітку у зоні «кукурудзяного поясу» 24,2 т/га зібрав Кевін Келб зі штату Індіана (гібрид DeKalb DKC67-44RIB).

У цій же категорії, але у місцевості, що не входить до «кукурудзяного поясу», перемогу здобув Сем Сантіні з врожайністю 23,9 т/га (DeKalb, DKC70-27RIB).

Серед тих, хто застосовував strip-till у зоні «кукурудзяного поясу» найвищий показник був 21,8 т/га у Бреда Вера з Індіани (DeKalb DKC65-95RIB), а  в категорії no-till  – 20,7 т/га у Шона Калба з цього ж штату ( гібрид DeKalb hybrid DKC64-35RIB).

У місцевості, що вважається менш сприятливою для вирощування кукурудзи, тобто у штатах, що не входять до «кукурудзяного поясу» найвища врожайність, яку отримали з технологією strip-till – 22,5 т/га(гібрид P1197AMT), а no-till  – 24,3 т/га (Pioneer P1847VYHR).

На полях зі зрошенням результати такі:

  • No-till – 20,3 т/га (Pioneer P1138AML)
  • Strip-till – 23,0 т/га (LG Seeds LG62C35VT2RIB)
  • Традиційний обробіток – 29,9 т/га (Pioneer P0720AM).

Як зауважили організатори, цього року конкурс знову довів, що ефективне управління ресурсами може повністю розкрити генетичний потенціал рослин. Спільною рисою, яка об’єднує результати переможців, було ефективне управління азотним живленням. Зокрема, більшість (70%) надавала перевагу проведенню азотного підживлення під час вегетації. 55% вносила азот під час посіву. І лише 4% – восени. 15% – у передпосівне внесення.

Також важливим «спільним знаменником» переможців був фактор сівозміни. 88%  лідерів у різних категоріях вирощували кукурудзу після сої, 12% – після кукурудзи.

Окрім того, активно застосовувались і елементи «сталого агровирбництва». Наприклад, 46% учасників конкурсу мали покривні культури у сівозміні.  Ще 38% вносили органічні добрива. Переважна більшість – 78% – додали, що вони активно зменшують практику обробітку ґрунту, а 72% серед учасників конкурсу заявили, що застосовують принципи комплексної боротьби зі шкідниками (IPM).  Про це повідомляє www.dtnpf.com

Разом з тим, рекорд, який встановив 2019 року Девід Хула залишився непідкореним. Його показник у 38,63 т/га на полях зі зрошенням не вдалося перевершити. У своїх численних інтерв’ю фермер-рекордсмен наводив декілька «секретів» свого успіху:

  1. Не боятися експерементувати.
  2. Ресурсозбереження. Девід Хула майже 30 років практикує no-till , але саме на тих полях де йому вдалось досягнути рекордної врожайності у 2019 він застосовував strip-till.
  3. Оптимальна система живлення. Фермер регулярно проводить аналіз грунту, відбираючи зразки з сіткою 0,5 га, для того, щоб контролювати зміни показників стану грунту та забезпечити оптимальну систему удобрення. Особливу увагу фермер звертає на показник рН. Азотні рекордсмен вносить дробно, для підживлення застосовує технологію внесення у рядок за допомогою 360 Y-Drop.
  4. Якісний посів в оптимальні строки. На своїй фермі Девід Хула постійно експерементує з гібридами. При тому на одному полі він рекомендує висівати одночасно два гібриди з раннім і трохи більш пізнім цвітінням, щоб мінімізувати ризики.

Детальніше про досвід Девіда Хули – у відео

Отже, кожен переможець “битви за врожай” має свій “рецепт успіху”. Універсальної технолоії, яка б підходила всім – нема, адже кожне поле – особливе. Тому повне комплексне дослідження характеристик свого поля – фундамент, на якому будується стратегія переможців.

 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.