УКАБ Агротехнології | Agrilab
УКАБ Агротехнології: щоразу нові актуальні рішення

1300 учасників, переможці премії Aгро Champions, національний рекорд України та сотні одиниць техніки. У Великій Олександрівці (Київська область) на базі ТОВ «Агро-Регіон» відбувся захід — УКАБ Агротехнології 2019.

Огляд події -від Growhow.in.ua

Алекс Ліссітса відкриває захід

— Сьогодні на Дні Агротехнологій представлена найкраща техніка, яка є у світі. І, не зважаючи на те, що зараз у сільському господарстві досить багато роботи, однак, тут стільки учасників і представників компаній. І це надзвичайно. Хочу відзначити, що українське машинобудування в сільському господарстві за останні три роки зробило суттєвий крок вперед. І це відбулось, у тому числі, і дякуючи державній підтримці. При купівлі техніки вітчизняного виробництва компенсується 30% і це, звичайно, робить її досить цікавою для покупця, — говорить президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Технічні рішення для точного землеробства: демонстрація кращих зразків техніки

На полі площею 21 га більше 30 с/г агрегатів провідних світових брендів продемонстрували свою ефективність.

Ідея представників компаній та провідних фахівців галузі полягала у тому, аби показати на практиці у режимі реального часу актуальні технічні рішення для основного та передпосівного ґрунтообробітку. У польових умовах була розроблена карта завдання, проведена демонстрація можливостей техніки, показані результати демонстрації та експертні оцінки.

Випробовували плуги, дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, важкі дискові борони, стерньові культиватори, агрегати strip-till, агрегати вертикального обробітку ґрунту, розкидачі мінеральних добрив. А саме: важка зубова шлейф-борона Lozova Machinery Lari, передпосівний культиватор Massey Ferguson 5730-39, передпосівний культиватор Salford 700, коротка дискова борона Lemken Rubin 10, дискова борона Bednar Atlas AO 6000 Profi, дисковий лущильник Lozova Machinery Ducat 9, дисковий лущильник Horsch Joker 8 RT Classic, дисковий лущильник Kuhn Optimer 5000 XL, дискатор Kverneland Qualidisc 6000 Pro T, інтенсивний стерньовий культиватор Lemken Karat 12, агрегат вертикального ґрунтообробітку Great Plains Turbo-Max 6.0 TM та ін.

Першочергово, було продемонстровано мінералізацію соломи з азотом.

Мінералізація соломи з азотом

Для чого це здійснюється?

  1. Прискорення розкладу соломи у 1,5-2 рази.
  2. Економія мінеральних добрив на 20-30%.
  3. Зростання врожайності +10-20%.

    — Таким чином, ми прагнули прискорити розпад рослинних решток, вилучити додаткові мікроелементи і разом з тим підвищити рівень родючості ґрунтів, —говорить головний агрохімік компанії «AgriLab» Олексій Тарасенко. — «Ходова» доза склала 10кгN на 1 тону соломи. Також ми визначали масу соломи на полі. Співвідношення C:N у соломі. Актуальну «ситуацію» у ґрунті.

Аби визначити, скільки внести азотних добрив був проведений супутниковий моніторинг та визначена карта врожайності.

*визначено: врожайність по полю — від 2 до 8 т/га. У середньому 5,4 т/га

Було також проведено аналіз можливостей ґрунтів. За допомогою картограми вмісту органічної речовини (%) та картограма вмісту нітратного азоту (мг/кг).

*Строкатість агрохімічних показників і врожайність показала, що потрібен індивідуальний підхід до ділянок поля.

Завданням для розкидачів стало добриво: сульфат амонію N21S24. Доза внесення: від 80 до 190 кг/га. Середня по полю  137 кг/га (або 29 кг д.в.N).

Як результат: що отримаємо у 2019-2020 рр.?

  1. «Розумний» розподіл дози азоту залежно від маси соломи. Аналогічно можна працювати з біодеструкторами.
  2. Уникнення непродуктивних втрат азоту. Особливо актуально для ґрунтів легкого гранулометричного складу.
  3. Із 5-6 т/га соломи ячменю під наступну культуру будуть доступними близько 70-80% макро- та мікроелементів.
  4. Позитивний вплив на родючість ґрунту.
5 т/га соломи ячменю:27 кг N, 11 кг P2O5. 60 кг K2O. 20 кг CaO.

7 кг MgO, 11 кг S.

1500 грн/га *якщо припустити, що це — комплексне добриво.

 

Технологічні рішення на прикладі розкидача «Boqballe» (Данія)

Унікальність:

1.    Перший виробник, що впровадив систему зважування.

2.    Диски обертаються до центру та від центру.

3.    7 ступенів очистки металу +порошкова фарба «Flexi Coat».

4.    Простота налаштувань.

5.    Завдяки обертанню до центру дисків Система розподіляє добриво близько біля розподільника впродовж всієї карти внесення.

Можливості:

Диференційоване внесення.

Відключення секцій.

Привід від гідравліки або від  ВОП.

Гарантія 3 роки на привід.

Блоки управління Калібратор або ISOBUS.

Вагова система.

 

— Усі із представлених розкидачів сьогодні справились із задачею як ми побачили по карті технологічних операцій. Норма дотримується. Переключення відбувається. Працювали по карті завдання, — відзначив провідний консультант компанії «SmartFarming» Вадим Остапенко.

Інноваційна технологія посіву кукурудзи Agrility Density від компанії «Лімагрейн Україна»

— Ще з 2000 року гібриди компанії тестуються на різні густоти та досліджуються на поведінку у різноманітних умовах. Основною підставою для започаткування даного процесу стали фактори, які впливають на врожайність: густота та гібрид. Ми, як компанія, можемо допомогти кожному фермеру збільшити потенціал врожайності при оптимальних затратах. Компанія аналізує супутникові дані і на підставі цього розробляє свій алгоритм роботи кожного гібриду. У 2017 році ми проводили випробування на полях з низькою та високою гетерогенністю. Результати продемонстрували, що представлений компанією сервіс змінних норм висіву насіння буде найбільш ефективним саме на полях з високою гетерогенністю. Сервіс придатний для використання великими і малими господарствами, — зазначив продакт-менеджер компанії «Лімагрейн Україна» Володимир Кузьмич.

Як оптимізувати прибутковість завдяки густоті?

Густота, що дозволяє домогтися найвищого врожаю визначається однією річчю: наявними ресурсами.

Використання занадто високої або занадто низької густоти може бути негативним через форму взаємозв’язку між врожайністю і густотою.

— Якщо у вас не сприятливі умови, сильна гетерогенність ґрунту, низько урожайні ділянки поля — то відповідно потрібно підібрати оптимальну густоту, аби гібрид дав найвищий урожай з певної ділянки поля, — підкреслює Володимир Кузьмич. Чому це ефективно? Проаналізувавши всі дані, у 2018 році на гетерогенній ділянці у селі Бистрівка, Ружинського району Житомирській області при порівнянні із контрольною смугою було отримано прибавку урожайності в 6%. Це майже 2000 грн/га.

Комплексне обстеження посівів та моніторинг стану протягом сезону

На думку, провідного консультанта компанії «SmartFarming» Вадима Остапенко, можна відмовитись від культури, але від технологічних операцій відмовитися неможливо.

Ключові етапи:

  1. Обробіток ґрунту (розуміння глибини рихлення). Можна встановити спеціальне обладнання (датчики), яке дозволить показати глибину рихлення.
  2. Внесення добрив. За допомогою «розумних» рішень створюється спеціальна карта внесення добрив. І потім відстежується, яким чином було проведено внесення – робиться аналіз в режимі реального часу.
  3. Внесення засобів захисту рослин (відключення секцій, дотримання норм).
  4. Посів (моніторинг посіву в режимі реального часу, дотримання усіх норм). Реалізація відключення секцій на перекриттях  автоматично. Проведення диференційованого посіву (кукурудза).
  5. Збір врожаю (створення карти врожайності).
  6. Аналіз ефективності (звіт).

Рішення, які вам потрібні уже зараз:

  • Використання пенітрометру.
  • Агрохімічне обстеження поля (відбір проб, лабораторне дослідження). Основний підхід  взяти площу і кількість добрив та перерозприділити по полю.
  • Моніторинг сходів (класичний метод).

*новинка  — це технологічне рішення Pogostick — обладнання, яке дає можливість фіксувати рослини, автоматичний відлік між ними і дані вносяться у звіт.

* також існує можливість зараз зробити фіксацію сходів за допомогою обльоту дроном.

– Для проведення робіт у період обприскування важливо використовувати метеомоніторинг.

– Аерофотоплан.

— Важливим для виконання усіх технологічних операцій є відслідковування метеоумов, особливо для ведення робіт обприскувачами. Основні показники — це температура, вологість та швидкість вітру. Такі дослідження можливі за використання мобільних анемометрів чи маленьких  метеостанцій, які встановлюються на трактор чи самохідний обприскувач, — підкреслив Вадим Остапенко.

Далі у рамках заходу відвідувачі змогли побачити демонстрацію техніки, тест-драйв тракторів, експрес-навчання та прикладні майстер-класів по вибору та впровадженню технологій точного землеробства, налаштуванню причіпної техніки та ін.

Нагородження кращих спеціалістів агросектору, переможців премії АГРО CHAMPIONS

У партнерстві з онлайн-виданням AgroPortal.ua відбулося нагородження переможців премії Aгро Champions  найкращих агроспеціалістів України. За звання найефективніших у 10 номінаціях змагалися топ-менеджери компаній, земельний банк яких перевищує 10 тис.га.

Фото: UcabEvent

— Ми багато можемо говорити про різні аспекти виробництва, але без людини, яка дійсно горить цією справою, має глобальне бачення і працює кожен день, успішного виробництва не вийде, — зазначила в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева.

Отож, переможці Aгро Champions 2019:

  • У номінації «Генеральний директор» перемогу отримав Дмитро Скорняков, генеральни директор HarvEast Holding;
  • У номінації «Операційний директор» найкращим став Юрій Мельник, перший заступник голови правління МХП;
  • У номінації «Комерційний директор» переможницею стала Альона Крисенко, компанія ІМК;
  • У номінації «Фінансовий директор» перемогу здобув Володимир Бондаренко, фінансовий директор «Сігнет»;
  • У номінації «Директор з виробництва» переміг Володимир Кравцов, операційний директор і директор з виробництва «Агро-Регіон»;
  • У номінації «Маркетинг директор» перемогла Юлія Каменєва, директор відділу маркетингу LNZ Group;
  • У номінації «НR-директор» лідерство здобула Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП;
  • У номінації «Головний агроном» найефективнішим став Вадим Скрипник, начальник управління рослинництва агропромхолдингу «Астарта-Київ»;
  • У номінації «Головний інженер» переможцем став Сергій Іщук, компанія «Сварог Вест Груп»;
  • У номінації «Директор з комунікацій та соціальних питань» здобула перемогу Нонна Шмідік, директор департаменту комунікацій та соціальних проектів «Контіненталь Фармерз Груп».

Також у рамках події на відвідувачів чекали приємні несподіванки, серед яких встановлення національного рекорду. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки кейтерингової компанії запекла на грилі 1000 половинок яблук з медом та корицею за найменший проміжок часу  30 хвилин.

Підготувала Ірина Прохорчук

growhow.in.ua

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.