Добрива під посів ячменю та гороху | Agrilab
Добрива під посів ячменю та гороху

Яку культуру посіяти цього року, якщо запасу продуктивної  вологи в грунті може бути недостатньо для вирощування кукурудзи таінших культур з потужною кореневою системою? Сьогодні говоримо про горох та ячмінь разом з експертом компанії AgriLabВолодимиром Махотою та журналістами каналу Growex

Ми маємо таку ситуацію, зараз в грунті дефіцит вологи. Південь України дуже скорочує висадження кукурудзи, бо немає умов для її вирощування, але потрібно щось сіяти. І люди зараз обирають ранню яру групу – горох, ячмінь. Скажи, будь ласка, на що орієнтуватись зараз при сівбі, які добрива брати під горох, ячмінь

-Коли мова іде про добриво, яке ми використовуємо при посіві, то давати перевагу потрібно фосфору, в той час як інші добрива потрібно вносити в інші періоди або в іншу агротехнічну операцію. Старт потрібно дати фосфором.

-Якщо ми сіємо горох зерновою сівалкою, то обов’язково там з боку ідуть баки для добрива. Є рекомендація, яке добриво і скільки потрібно давати?

-Немає, така рекомендація дається після проведеного аналізу. Можу лише сказати, якщо ми не говоримо про основне внесення, а говоримо тільки про стартове, то стартова доза повинна бути маленькою – фіксованою, ми не можемо цією операцією надолужити не внесений фосфор, бо ми кладемо його туди, де він діє декілька днів чи тижнів, далі він не діє.

Стартове добриво повинно бути фосфорне та водорозчинне.

Ви ж знаєте, що водорозчинні добрива трохи дорожчі, але і ефективність від них вища. На яку одиницю фосфору ми орієнтуємось при посіві?

-При посіві використовуємо фосфор в діапазоні від 10 до 20 кг/га д.р.  Не тільки фосфор, але й азот потрібно давати в передпосівну культивацію. Горох потребує стартової кількості азоту, доки в нього не почали працювати азотфіксуючі бактерії, до речі їх треба теж дати при посіві і обробити інокулянтом, але не плутати інокулянт для сої та для гороху.

-Даємо інокуляцію, даємо азот в передпосівну культивацію або перед закриттям вологи якщо сіємо горох, скільки?

-Це не велика кількість має бути в межах від 20-30 кг діючої речовини і тут можна застосувати сульфат амонію.

-В подальшому на горох, коли ми посіяли його з фосфором, внесли азот, який потрібен в грунті поки не почали працювати бульбочкові бактерії. Чи потрібно гороху щось потім?

-Обов’язково потрібно… може понадобитись азот, але тут вже потрібно дивитись на стан гороху до цвітіння чи після. У бобових, в період формування продуктивної частини, коли немає в грунті достатньої кількості вологи – азотфіксуючі бактерії вже не працюють і тоді потрібно давати додатковий азот щоб підняти врожай – це ефективний агроприйом підживленням. Це рішення має прийматись на полі в короткі терміни.

-З горохом розібрались. А ячмінь теж сіємо з фосфором?

-Звичайно- це стосується всіх культур.

-Дуже часті випадки, коли сіють ячмінь з азотом і це показує непогані результати. Що ти можеш сказати з цього приводу?

-Аміачна селітра разом з посівом найгірше рішення, яке може бути. Бо вона створює високу концентрацію сольового розчину в зоні проростання насіння і це може впливати на дружність сходів, час їх появи, інтенсивність розвитку культури на початкових етапах або навіть пошкодження. Ячмінь менш вибагливий, тому все проходить простіше, але кукурудзу наприклад, взагалі не можна сіяти з аміачною селітрою, бо не отримаєте сходів. Добриво потрібно розмістити трішки далі від самого насіння. Не можу стверджувати, що ячмінь однозначно потрібно сіяти з фосфором – це може бути комплексне добриво, але переважаючим має бути фосфор.

-Після посіву ячменю потрібен азот?

-Для ячменю є два строки застосування азоту:

  • передпосівне (стартовий азот для розвитку культури)- це внесення потребує як правило меншої його частина і потім підживлення за результатами проведеної комплексної агродіагностики грунту;
  • підживлення у фазу кущення (на початку піку наростання вегетативної маси).

У різних культур все відбувається по-різномує

Мікрогранули для посіву ячменю і гороху, так чи ні ?

-Мікрогранули – так, тільки не зерновою сівалкою. Мілка гранула технологічно розроблена під технологію стартового підживлення. І базується дана технологія на тому, щоб дати рівномірно маленьку стартову кількість високорозчинних форм.

Ще більше відео дивіться на каналі  AgriLabTV,.

Щоб дізнатися більше про комплексну агродіагностику полів та розрахунок системи живлення телефонуйте 0674654909. 

Попередня новина Всі новини Наступна новина
Замовити дзвінок
Iм'я:
Телефон:
Додати коментар
Коментар:
Дякую за заявку. Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом дня.
Дякуємо! Тепер ви перші дізнаєтеся про інновації.